Друк

IBI-Rating оновило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР»

07.12.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» серії A на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний». Облігації номінальною вартістю 100 млн грн з погашенням у 2023 році випущено для оплати послуг за отримання сільськогосподарських послуг, фінансування придбання засобів захисту рослин, мінеральних добрив, насіння, а також повернення зворотної фінансової допомоги.

ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» входить до складу однієї з провідних за ефективністю рослинництва агропромислових корпорацій України – «Сварог Вест Груп». Земельний банк корпорації становить 80 тис. га, основними культурами є зернові, зернобобові та цукровий буряк. В ході рейтингового процесу агентство IBI-Rating враховувало входження ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» до складу «Сварог Вест Груп», проте кредитний рейтинг облігацій підтримується кредитоспроможністю лише самого Емітента (без врахування консолідованих фінансових показників).

Площа оброблюваних ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» сільськогосподарських угідь у Хмельницькій області становить 6,11 тис. га. Діяльність Емітента, як і решти сільськогосподарських підприємств, має сезонний характер та чутлива до впливу природно-кліматичних умов.

Чистий дохід ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР» за 9 міс. 2018 року склав 80 649 тис. грн, що на 44,1% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Підсумком діяльності став чистий прибуток у розмірі 6 653 тис. грн, проти 13 066 тис. грн чистого збитку за 9 міс. 2017 року.

Борг Емітента формується винятково зобов’язаннями за розміщеними відсотковими облігаціями (100 000 тис. грн). Зважаючи на довгостроковість боргу (погашення облігацій відбуватиметься у 2023 році, а пред’явлення до дострокового викупу не передбачено умовами випуску), боргове навантаження Емітента оцінюється як помірне.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «СВАРОГ-ДНІСТЕР», в тому числі: фінансова звітність за 2015 2017 рр. та 9 міс. 2018 року, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua