Друк

IBI-Rating оновило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» на рівні uaA

08.11.2022
IBI-Rating повідомляє про оновлення довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» серій A-E на рівні uaA. Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку з негативним прогнозом, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» входить до числа найбільших вітчизняних виробників фармацевтичної продукції та виготовляє більше 400 препаратів у таких формах як: таблетки, ампули, карпули, капсули, гелі, мазі, креми, аерозолі, спреї, сиропи, розчини, порошки тощо. Експорт продукції здійснюється у понад 20 країн світу. Виробництво та реалізація лікарських засобів залежить від державного регулювання, насамперед, ліцензування діяльності.

Рішення про відкрите розміщення відсоткових облігацій серій А-E (на загальну суму 300 млн грн) було прийнято Загальними зборами учасників Емітента 22.06.2015 р. Цілями залучення коштів від розміщення облігацій є: придбання прав користування об'єктами інтелектуальної власності, пов’язаних з організацією виробництва лікарських засобів; придбання сировини для фармацевтичного виробництва; фінансування витрат, спрямованих на будівництво та облаштування нового цеху і модернізацію існуючих виробничих приміщень та обладнання.

Чистий дохід ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» за підсумками І півріччя 2022 року становив 629,5 млн грн, що на 48% менше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. У свою чергу, чистий прибуток емітента за І півріччя 2022 року становив 29,5 млн грн, що на 44% перевищило результат аналогічного періоду минулого року. Враховуючи суттєве зменшення поточних зобов’язань установи на фоні вагомого накопичення залишків коштів на поточних рахунках, спостерігалось часткове зниження обсягу чистого боргу ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я». Також слід зазначити, що більшість зобов’язань є довгостроковими, що частково знижує ризики ліквідності. Додатково чутливість Емітента до валютного ризику пом’якшується наявністю експортної виручки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», у тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та І півріччя 2022 року, довідкова інформація про діяльність ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua