Друк

IBI-Rating оновило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА»

07.12.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» серії A на рівні uaBBB з прогнозом «стабільний». Облігації номінальною вартістю 100 млн грн випущено для фінансування засобів захисту рослин, мінеральних добрив, насіння, а також для оплати сільськогосподарських послуг.

ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» входить до складу однієї з провідних за ефективністю рослинництва агропромислових корпорацій України – «Сварог Вест Груп». Земельний банк корпорації становить 80 тис. га, основними культурами є зернові, зернобобові та цукровий буряк. В ході рейтингового процесу агентство IBI-Rating враховувало входження ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» до складу «Сварог Вест Груп», проте кредитний рейтинг облігацій підтримується кредитоспроможністю лише самого Емітента (без врахування консолідованих фінансових показників).

Площа оброблюваних ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» сільськогосподарських угідь у Чернівецькій області становить близько 4,05 тис. га. Діяльність Емітента, як і решти сільськогосподарських підприємств, має сезонний характер та чутлива до впливу природно-кліматичних умов.

Чистий дохід ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА» за 9 міс. 2018 року склав 2 288 тис. грн, проти 102 349 тис. грн. за аналогічний період попереднього року. Підсумком діяльності став чистий збиток у розмірі 37 767 тис. грн. Очікується зростання обсягів реалізації у IV кварталі 2018 року, що має сприяти виходу на прибутковість діяльності за підсумками року.

Борг Емітента формується зобов’язаннями за відсотковими облігаціями (100 000 тис. грн) та банківським кредитом (115 тис. грн). Враховуючи довгостроковість значної частини боргу (умови випуску облігацій не передбачають можливості пред’явлення до дострокового викупу), рівень боргового навантаження Емітента оцінюється як прийнятний.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «АГРОФІРМА «ОРШІВСЬКА», в тому числі: фінансова звітність за 2015 2017 рр. і 9 міс. 2018 року, параметри випуску облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua