Друк

IBI-Rating оновило кредитний рейтинг АТ «Укрзалізниця»

01.02.2019
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу АТ «Укрзалізниця» на рівні uaBBB- , прогноз «у розвитку».

За даними консолідованої фінансової звітності, складеної за МСФЗ, чистий дохід АТ «Укрзалізниця» за 9 міс. 2018 року збільшився, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, на 14,4% – до 61 252,1 млн грн, підсумком діяльності став чистий прибуток у розмірі 0,2 млн грн.

За рахунок поетапного погашення банківських кредитів зобов’язання АТ «Укрзалізниця» за запозиченнями знижуються. Чутливість до валютного ризику частково знижується наявністю валютної виручки від транзитних перевезень та запуском квазі-хеджованих інструментів. Від власників єврооблігацій отримано згоду на виключення з умов обігу застереження по крос-дефолту за банківськими кредитами, стосовно яких триває процес реструктуризації.

АТ «Укрзалізниця» утворено на базі Державної адміністрації залізничного транспорту, підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття. АТ «Укрзалізниця» – природний монополіст з залізничних транспортних перевезень на території України, що забезпечує стабільний грошовий потік від операційної діяльності. При цьому Товариство залежить від державного регулювання, насамперед, встановлення тарифів на перевезення. Зберігається потреба в значних обсягах капіталовкладень в оновлення рухомого складу АТ «Укрзалізниця», зважаючи на високу зношеність.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «Укрзалізниця», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 9 міс. 2018 року, довідкова інформація про діяльність АТ «Укрзалізниця», інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua