Друк

IBI-Rating оновило кредитний рейтинг АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA+

29.09.2022
IBI-Rating повідомляє про оновлення довгострокового кредитного рейтингу АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA+, прогноз «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Також було оновлено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5+» (відмінна надійність). Збереження рейтингу у Контрольному списку з негативним прогнозом обумовлено військовим станом, який запроваджено у зв’язку з початком війни Росії проти України, а також активними воєнними діями на території України, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» зареєстровано Національним банком України в жовтні 2006 року. Банк належить до групи банків іноземних банківських груп. Акціонером банку є іноземна компанія АТ «АЛТИНБАШ ХОЛДІНГ АНОНІМ ШІРКЕТІ» (Туреччина). Банк керується політикою постійного реінвестування прибутків у статутний капітал, що сприяє поступовому нарощенню ринкової частки та високій фінансовій стабільності банківської установи. Станом на кінець І півріччя 2022 року регулятивний капітал склав 389,2 млн грн, який майже повністю був сформований капіталом І рівня. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» дотримується вимог чинного законодавства щодо обсягу статутного та регулятивного капіталу та має достатній запас відхилень за нормативами капіталу для подальшого розвитку.

Станом на кінець І півріччя 2022 року фактичні значення економічних нормативів з суттєвим запасом перевищували мінімальні допустимі, встановлені НБУ. За даними звітності банку станом на початок липня 2022 року понад 189 млн грн було інвестовано в ОВДП та 40 млн грн у депозитні сертифікати НБУ. Банківська установа має збалансовані активи та зобов’язання, а також профіцит ліквідності в короткостроковому та середньостроковому періодах. Банк активно розвиває співпрацю з вітчизняними та міжнародними фінансовими організаціями, що дозволяє розширювати кредитні можливості банківської установи в частині кредитування підприємств реального сектору та сприяє диверсифікації та нарощенню доходів. Показники ефективності діяльності АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» зберігаються на достатньому рівні. Зокрема, коефіцієнт ефективності діяльності протягом аналізованого періоду перебував на рівні майже 110%, а чистий прибуток за підсумками І півріччя 2022 року склав 1,2 млн грн.

Підтвердження рейтингів АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» обумовлено збереженням високих показників ліквідності та капіталізації фінансової установи, збалансованістю активів та зобов’язань за строками до погашення, доброю якістю активів, а також входженням банку до складу турецької фінансово-промислової групи Altinbas, яка спеціалізується на дорогоцінних металах, енергетиці, логістиці, фінансах, нерухомості та освіті. Банк демонструє прибуткову діяльність та прийнятні показники ефективності діяльності. У той же час на рейтинги банківської установи впливає збереження концентрації клієнтського кредитного портфеля та ресурсної бази у розрізі ключових контрагентів; чутливість банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку РФ, а також погіршення умов діяльності та невизначеність щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та січень-серпень 2022 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua