Друк

IBI-Rating оновило кредитний рейтинг АТ «БАНК ФОРВАРД» на рівні uaВВВ–

28.09.2022
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про оновлення кредитного рейтингу АТ «БАНК ФОРВАРД» на рівні uaВВВ– з прогнозом «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Рейтинг депозитів оновлено на рівні «4» (висока надійність).

АТ «БАНК ФОРВАРД» здійснює свою діяльність в напрямку роздрібного бізнесу. Особливу увагу банк приділяє сегментам споживчого кредитування, картковим продуктам та депозитним програмам для населення України. Станом на початок липня 2022 року клієнтська база банку нараховувала близько 610,5 тис. клієнтів, в тому числі 605,9 тис. фізичних осіб; 1,9 тис. СПДФО та 2,7 тис. підприємств. Регіональна мережа представлена 17 відділеннями, 4 кредитними центрами та понад 30 офісами.

Станом на початок липня 2022 року АТ «БАНК ФОРВАРД» із певним запасом виконувало всі економічні нормативи та ліміти валютної позиції. У свою чергу, враховуючи суттєве зростання непокритого кредитного ризику у липні-серпні поточного року, регулятивний капітал банку скоротився нижче необхідного рівня та станом на 01.09.2022 р. становив 152,2 млн грн. Як наслідок це призвело до порушення інших нормативів, при розрахунку яких використовується регулятивний капітал, що свідчить про необхідність додаткового залучення капіталу. Утім можливість нарощення капіталізації, в тому числі за рахунок внесків новими акціонерами (у разі продажу банку або входження нового інвестора) наразі ускладнено через наявність накладеного арешту на акції банківської установи. У свою чергу, АТ «БАНК ФОРВАРД» з достатнім запасом виконує вимоги щодо значення коефіцієнту покриття ліквідністю (LCR). Так, станом на початок вересня поточного року фактичне значення LCR за всіма валютами та в іноземній валюті становило відповідно 362,9% та 171,3%, що свідчить про достатній рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності. Фактичне значення коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR) станом на 01.09.2022 р. складає 102%, що із певним запасом перевищує мінімально необхідне значення та свідчить про наявність достатнього рівня довгострокового фондування.

Діяльність АТ «БАНК ФОРВАРД» у І півріччі 2022 року була прибутковою – чистий фінансовий результат за вказаний період склав 58,2 млн грн. У свою чергу, враховуючи формування додаткових резервів під знецінення активів, чистий фінансовий результат у липні-серпні скоротився до 38,1 млн грн. Чистий операційний дохід демонструє відносно стабільну динаміку, що на фоні проведеної банком оптимізації адміністративних витрат сприяє утриманню значення коефіцієнта ефективності на рівні понад 200%.

Зниження рейтингів АТ «БАНК ФОРВАРД» обумовлено суттєвим скороченням регулятивного капіталу та порушенням окремих економічних нормативів; невизначеністю подальшого розвитку банківської установи, враховуючи накладення арешту на акції банку та окремі активи; недостатньою збалансованістю активів та зобов’язань за строками до погашення. У свою чергу, слід зазначити, що незважаючи на підвищену чутливість до кредитного ризику з огляду на діяльність у високо ризикованому сегменті споживчого кредитування, банк демонструє високі показники ефективності та прибуткову діяльність. Додатково на рівень рейтингів впливає чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку РФ, а також погіршенням умов діяльності та невизначеністю щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БАНК ФОРВАРД», в тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та січень-серпень 2022 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua