Друк

IBI-Rating оновило кредитні рейтинги ПАТ «Укрзалізниця» та його відсоткових облігацій

22.08.2017
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПАТ «Укрзалізниця» на рівні uaВВ з прогнозом «у розвитку». Крім того, було підвищено з рівня uaВВ до рівня uaBBB- з прогнозом «у розвитку» кредитний рейтинг низки серій відсоткових облігацій:

• серія J (200 млн грн), емітована ДТГО «Львівська залізниця» (наразі - регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»);
• серія P (200 млн грн), емітована ДП «Одеська залізниця» (наразі - регіональна філія «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»);
• серія P (32,5 млн грн), серія Q (100 млн грн), серія R (50 млн грн), емітовані ДП «Придніпровська залізниця» (наразі - регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»);
• серія K (300 млн грн), емітована ДП «Південна залізниця» (наразі - регіональна філія «Південна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»);
• серія O (300 млн грн), емітована ДТГО «Південно-Західна залізниця» (наразі - регіональна філія «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»).

Перегляд кредитного рейтингу облігацій зумовлений погашенням значного обсягу відсоткових облігацій (у т.ч. низки серій облігацій, термін погашення яких було раніше прострочено), своєчасним обслуговуванням серій облігацій, що залишаються у обігу, а також позитивною динамікою фінансових результатів Емітента.

ПАТ «Укрзалізниця» утворено на базі Державної адміністрації залізничного транспорту, підприємств та установ залізничного транспорту загального користування, які реорганізовуються шляхом злиття. ПАТ «Укрзалізниця» - природний монополіст з залізничних транспортних перевезень на території України, що забезпечує стабільний грошовий потік від операційної діяльності. При цьому Товариство залежить від державного регулювання, насамперед, встановлення тарифів на перевезення. Зберігається потреба в значних обсягах капіталовкладень в оновлення рухомого складу ПАТ «Укрзалізниця», зважаючи на високу зношеність.

За даними консолідованої фінансової звітності, складеної за МСФЗ, чистий дохід ПАТ «Укрзалізниця» за підсумками 2016 року збільшився, порівняно з 2015 роком, на 10,7% – до 66 570,2 млн грн. Приріст чистого доходу за 3 міс. 2017 року, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, склав 21,5% – до 17 966,8 млн грн. Діяльність за підсумками 2016 року залишалася збитковою, при цьому обсяг чистого збитку знизився, порівняно з 2015 роком, у 2,3 рази і склав 7 322 млн грн. Підсумком діяльності за 3 міс. 2017 року став чистий прибуток у розмірі 12,8 млн грн (прибуток до оподаткування становив 127,2 млн грн). Непокритий збиток на 31.03.2017 р. склав 32 226,8 млн грн.

Фінансування діяльності ПАТ «Укрзалізниця» здійснюється у тому числі за рахунок позикових коштів, переважна більшість з яких номінована в іноземній валюті. Чутливість до валютного ризику частково знижується наявністю валютної виручки від транзитних перевезень. За кількома банківськими кредитами триває реструктуризація, що наразі є ключовим фактором, що обмежує рівень довгострокового кредитного рейтингу Емітента. За результатами завершення процесу реструктуризації ймовірний перегляд рівня рейтингу, на що вказує прогноз «у розвитку».

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «Укрзалізниця», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2016 рр. та 3 міс. 2017 року, довідкова інформація про діяльність ПАТ «Укрзалізниця», інформація про випуски відсоткових облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua