Друк

IBI-Rating оновило кредитні рейтинги ПАТ «Укртелеком» та його випуску відсоткових облігацій

15.01.2018
IBI-Rating повідомляє про оновлення довгострокових кредитних рейтингів ПАТ «Укртелеком» та його випуску відсоткових облігацій серій T-V, за результатами якого кредитні рейтинги підтверджено на рівні uaBBB, при цьому прогноз змінено з «негативний» на «у розвитку», що вказує на вірогідність зміни кредитних рейтингів протягом року. Кредитні рейтинги залишаються у Контрольному списку рейтингів, де знаходяться рейтинги, які можуть бути переглянуті в короткостроковій перспективі.

Зберігається невизначеність щодо подальшої діяльності ПАТ «Укртелеком», що пов’язана з процесом його повернення у державну власність, а також арештом акцій (зумовлений невиконанням боргових зобов’язань його мажоритарним акціонером). Крім того, ПАТ «Укртелеком» виступає стороною у судових позовах, результат розгляду яких може суттєво вплинути на його фінансовий стан.

Чистий дохід ПАТ «Укртелеком» за результатами 9 міс. 2017 року склав 4 627,7 млн грн (-3%, порівняно з аналогічним періодом попереднього року). Підсумком діяльності став чистий прибуток у розмірі 638,5 млн грн, що у 2,6 рази більше, ніж за 9 міс. 2016 року. Більшість показників ефективності діяльності ПАТ «Укртелеком» за підсумками аналізованого періоду знаходяться на найвищому за останні кілька років рівні та оцінюються як високі. Емітент зберігає досить високу частку власного капіталу у загальній структурі джерел фінансування діяльності. Залучення нових кредитів зумовлює поступове зростання рівня боргового навантаження.

ПАТ «Укртелеком» залишається найбільшим оператором телекомунікаційних послуг в Україні. Компанія надає широкий перелік послуг для населення і підприємств, в тому числі послуги: місцевого (міського та сільського), міжміського і міжнародного телефонного зв’язку, мобільного зв’язку третього покоління, комп’ютерного зв’язку (в т. ч. доступу в Інтернет), телеграфної зв’язку та дротового мовлення, а також послуги з надання в користування каналів електрозв’язку. Емітент займає провідні позиції на ринку фіксованого зв'язку і широкосмугового доступу до мережі Інтернет, які забезпечуються власною потужною транспортною телекомунікаційною мережею, що охоплює всі регіони країни. При цьому перспективність ринку телекомунікаційних послуг зумовлює посилення конкуренції. Відзначається зниження попиту на послуги фіксованого зв'язку та поступове її заміщення послугами мобільного зв'язку, що відповідає загальносвітовій тенденції.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «Укртелеком», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 9 міс. 2017 року, довідкова інформація про діяльність, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua