Друк

IBI-Rating оновило кредитні рейтинги ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» та випуску облігацій

26.04.2018
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» на рівні uaBBB-, прогноз «стабільний». Кредитний рейтинг відсоткових забезпечених облігацій серії В (номінальний обсяг випуску 500 млн грн з погашенням у 2022 році) підтверджено на рівні uaBBB, прогноз «стабільний».

ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» здійснює діяльність з передачі та постачання електроенергії місцевими електромережами споживачам Одеської області. Для ведення зазначених видів діяльності Компанія має необхідні ліцензії з необмеженим терміном дії. ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» є природним монополістом на території Одеської області з передачі та постачання електроенергії за регульованими тарифами, що забезпечує стабільність збуту.

За підсумками 2017 року корисний відпуск електроенергії власним споживачам ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» знизився на 0,9%. Періодичне підвищення тарифів для кінцевих споживачів, частина з яких мають низьку платоспроможність, зумовлює подальше зростання заборгованості за спожиту електроенергію. Найбільшими боржниками залишаються населення та підприємства сфери ЖКГ.

Чистий дохід ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» за 2017 рік збільшився, порівняно з попереднім роком, на 23% і склав 7 520,5 млн грн. Зросли всі основні складові чистого доходу, найбільшою з яких залишається постачання електроенергії юридичним особам (близько 70% у загальній структурі). Діяльність ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» за результатами 2017 року була прибутковою – чистий прибуток склав 5 млн грн, проти 68,8 млн грн чистого збитку за попередній рік.

Зростання обсягу чистого боргу ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» протягом 2017 року відбувалося нижчими темпами, порівняно із збільшенням розрахункового показника EBITDA, в результаті чого боргове навантаження Емітента знизилося, порівняно з 2016 роком, та оцінюється як прийнятне. Зберігається чутливість до валютного ризику, зумовленого наявністю валютних кредитів.

Емітент зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень для оновлення основних фондів, враховуючи необхідність їх постійної модернізації відповідно до законодавства України. За 2017 рік ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» було профінансовано 321 млн. грн. за інвестиційною програмою, що становить 100% від запланованого. Основним напрямом (75% від загального обсягу фінансування) було будівництво, модернізація та реконструкція електричних мереж та обладнання.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2015-2017 рр., довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випуску облігацій серії В, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua