Друк

IBI-Rating оновило кредитні рейтинги ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його облігацій

08.11.2017
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його відсоткових забезпечених облігацій серії А (номінальний обсяг випуску – 5 млн. грн. з погашенням у серпні 2025 року) на рівні uaBBB, прогноз «стабільний». Кредитний рейтинг відсоткових забезпечених облігацій серії С (номінальний обсяг випуску – 120 млн. грн. з погашенням у березні 2022 року) визначено на рівні uaBBB, прогноз «стабільний». Зазначена серія облігацій випущена з метою проведення конвертації облігацій серії В, кредитний рейтинг якої було відкликано.

ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» здійснює діяльність з передачі та постачання електроенергії місцевими електромережами споживачам Кіровоградської області. Для ведення зазначених видів діяльності Компанія має необхідні ліцензії з необмеженим терміном дії. ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» є природним монополістом на території Кіровоградській області з передачі та постачання електроенергії за регульованими тарифами, що забезпечує стабільність збуту.

За підсумками І півріччя 2017 року ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» знизило корисний відпуск електроенергії власним споживачам на 1%. При цьому транзит електроенергії мережами Компанії збільшився, однак питома вага доходу від зазначеної діяльності у загальній структурі чистого доходу залишилася невисокою. Періодичне підвищення тарифів для кінцевих споживачів зумовлює подальше зростання заборгованості за спожиту електроенергію. Найбільшими боржниками залишалися населення та підприємства сфери ЖКГ.

Чистий дохід ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» за 6 міс. 2017 року збільшився, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, на 39,5% – до 1 170,4 млн. грн. Відмічається ріст за більшістю складових чистого доходу, основною з яких залишається постачання електроенергії юридичним особам (63% у загальній структурі). За результатами 6 міс. 2017 року Емітентом отримано 77,5 млн. грн. чистого прибутку, проти 6,6 млн. грн. за 6 міс. 2016 року.

Переоцінка зобов’язань за валютним кредитом в результаті зміцнення курсу гривні (при незмінному обсязі зобов’язань у валюті кредиту), а також погашення овердрафту зумовило скорочення обсягу боргу ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» на кінець червня 2017 року, незважаючи на повторне розміщення частини раніше викуплених відсоткових облігацій. Скорочення обсягу боргу за одночасного покращення фінансових результатів зумовило зниження боргового навантаження Емітента, рівень якого оцінюється як прийнятний. Зберігається чутливість до валютного ризику, зумовленого наявністю валютного кредиту.

ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень для оновлення основних фондів, враховуючи необхідність їх постійної модернізації відповідно до законодавства України. За 6 міс. 2017 року обсяг фінансування інвестиційної програми Компанії склав 84,9 млн. грн. Основним напрямом (68% від загального обсягу фінансування) було будівництво, модернізація та реконструкція електричних мереж та обладнання.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 6 міс. 2017 року, довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua