Друк

IBI-Rating: довгостроковий кредитний рейтинг ДП «МА «Бориспіль» внесено до Контрольного списку рейтингів зі зміною прогнозу на «негативний»

31.05.2019
Національне уповноважене рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про внесення довгострокового кредитного рейтингу ДП «МА «Бориспіль» (поточний рівень - uaAAA) до Контрольного списку рейтингів та зміну прогнозу із «стабільний» на «негативний».

Зазначена рейтингова дія зумовлена прийняттям Кабінетом міністрів України рішень, якими для частини державних підприємств (у т.ч. ДП «МА «Бориспіль») базовий норматив відрахування частки прибутку за 2018 рік, що спрямовується на виплату дивідендів, підвищено з 40% до 90%. Зміна зазначеної норми має важливе значення не лише для реалізації вже розпочатих та запланованих інвестиційних проектів ДП «МА «Бориспіль», але й для забезпечення безперебійного, безпечного та якісного функціонування інфраструктури. Крім того, підвищення відрахувань зменшить обсяг обігових коштів підприємства, суттєво погіршивши ліквідність, що матиме значний негативний фінансовий ефект та може позначитися на спроможності своєчасно і у повному обсязі виконувати боргові зобов’язання. За інформацією ДП «МА «Бориспіль», підприємством надано Міністерству інфраструктури України обґрунтування необхідності залишення індивідуальної норми відрахування частини чистого прибутку до державного бюджету на рівні 40%. Мінінфраструктури також вважає за доцільне збереження зазначеного рівня відрахування та подало відповідну пропозицію до Кабінету Міністрів України.

Рейтингове агентство IBI-Rating стежить за розвитком ситуації та у випадку остаточного затвердження підвищеної ставки відрахувань буде змушене переглянути довгостроковий кредитний рейтинг ДП «МА «Бориспіль» в сторону зниження.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua