Друк

IBI-Rating: довгостроковий кредитний рейтинг ДП «МА «Бориспіль» досягнув максимального рівня – uaAAA

14.01.2019
Національне уповноважене рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підвищення довгострокового кредитного рейтингу ДП «МА «Бориспіль» до рівня uaAAA, прогноз «стабільний».

Директор корпоративного департаменту рейтингового агентства IBI-Rating Ігор Дикий зазначив: «Ключовими факторами підвищення рейтингу стало стійке зростання фінансових результатів за збереження дуже високих показників рентабельності, чому сприяє успішна реалізація затвердженої стратегії розвитку. Крім того, ефективна боргова політика забезпечує зниження боргового навантаження, рівень якого оцінюється як низький. Наразі ДП «МА «Бориспіль» – єдине в Україні підприємство нефінансового сектору, що має максимально можливий кредитний рейтинг – uaAAA».

«Визначення максимального кредитного рейтингу підприємству реального сектора – це позитивний сигнал для економіки країни та унікальна подія. Адже раніше лише кілька іноземних банків в Україні мали такий рівень кредитного рейтингу. Аеропорт «Бориспіль» – перше держпідприємство, що здійснило ефективну трансформацію бізнес-моделі та може пишатися кардинальним покращенням показників», – підкреслив заступник Генерального директора з економіки та фінансів ДП МА «Бориспіль» Кирил Звонарьов.

ДП «МА «Бориспіль» має стратегічне значення та утримує статус основного аеропорту країни з найпотужнішою сучасною інфраструктурою, а його операційні показники демонструють стійку динаміку покращення. За результатами 2018 року загальний пасажиропотік через аеропорт ДП «МА «Бориспіль» збільшився більш ніж на 2 млн пасажирів та склав 12,6 млн пасажирів. У вересні 2018 року Аеропорт очолив рейтинг ACI Europe в групі аеропортів, які обслуговують від 10 до 25 мільйонів пасажирів на рік. Нарощенню пасажиропотоку сприяє реалізація «хабової» стратегії розвитку, залучення нових авіаперевізників, підвищення рівня сервісу. Покращення ефективності управління та оптимізація бізнес-процесів створює потенціал для подальшого розвитку.

Зростаюча динаміка авіаперевезень сприяє росту чистого доходу ДП «МА «Бориспіль», обсяг якого за 9 міс. 2018 року склав 3 167,7 млн грн, що на 7,7% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Прибуток від операційної діяльності становив 1 865,4 млн грн. Чистий прибуток збільшився на 5,1% – до 1 375,2 млн грн. Показники рентабельності оцінюються як дуже високі: валова рентабельність склала 61%, рентабельність операційної діяльності – 59%, рентабельність діяльності (чистого прибутку) – 43%. ДП «МА «Бориспіль» входить до числа найприбутковіших державних підприємств України.

У структурі джерел фінансування діяльності ДП «МА «Бориспіль» переважає власний капітал, питома вага якого підвищилася до 73%, що вказує на посилення рівня фінансової незалежності. Обсяг боргу протягом аналізованого періоду знижувався, всі фінансові зобов’язання є довгостроковими. Прив’язка аеропортових зборів до іноземної валюти значно знижує чутливість до валютного ризику за валютними кредитами. Покращення фінансових результатів за одночасного зменшення обсягу боргу сприяла зниженню рівня боргового навантаження – на кінець вересня 2018 року співвідношення обсягу чистого боргу та показника EBITDA, розрахованого за 12 місяців, знизилося до 0,38х. Здатність обслуговувати боргові зобов’язання (сплачувати відсотки) є дуже високою – покриття чистих фінансових витрат показником EBIT (прибуток до оподаткування та вирахування чистих фінансових витрат) за результатами 9 міс. 2018 року склало 8,9 рази.

ДП «МА «Бориспіль» демонструє високі показники ліквідності – коефіцієнт покриття на кінець вересня 2018 року становив 2,2, грошові кошти покривали 86% поточних зобов’язань. Чистий оборотний капітал зріс до 946,4 млн грн.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ДП «МА «Бориспіль», в тому числі: фінансова звітність за 2015-2017 рр. та 9 місяців 2018 року, довідкова інформація про діяльність ДП «МА «Бориспіль», інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua