Друк

FinAwards 2018: Названо кращі українські банки

23.04.2018
19 квітня відбулася церемонія нагородження кращих банків України в рамках FinAwards 2018. Засновники цієї премії - провідні фінансові сайти країни «Мінфін» і Finance.ua - визначали кращих банкірів поточного року в 14 номінаціях. Допомагав їм у цьому цілий пул експертів з профільних об'єднань і авторитетних компаній: Незалежної асоціації банків України, Всеукраїнської Асоціації Фінансових Компаній, GfK Ukraine, Ernst & Young, Mastercard, рейтингового агентство IBI-Rating, StarLightMedia, YouControl та інших.

Список переможців усіх номінацій FinAwards2018 виглядає так:

Найстійкіший банк - Райффайзен Банк Аваль. І це не дивно. Адже Райффайзен Банк Аваль вже четвертий квартал є лідером рейтингу стійкості банків порталу «Мінфін».

Кращий ко-бренд
- «Global Auto Card» від ОТП Банку. Переможця обирали за такими критеріями: вигода для клієнта (кешбек, бонуси від партнерів, умови), простота і прозорість використання, технологічність і функціональність. Карта дає 1% кеш-бека на будь-яку покупку і 3% знижки на бензин ОККО + сертифікат у 1 грн/л на паливо ОККО.

Банкір року - Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку. Це людина, яка, на думку експертів, постійно тримає руку на пульсі, задає темп динаміці банківського сектора, активно впливає на вектор його розвитку в нашій країні.

Найкраще банківське відділення - відділення Креді Агріколь Банку за адресою: м.Київ, вул. Сагайдачного, 25. Відділення банків-номінантів відвідав "таємний покупець", який перевірив все, що може бути важливим для користувача. Оцінювалися такі критерії: екстер'єр та інтер'єр, місце розташування, наявність зон самообслуговування, і найголовніше - наскільки уважний і компетентний персонал. Вся інформація була передана авторитетному журі, яке і вибрало переможця.

Кредитна карта VIP (для віп-сегмента на відкритий ринок) – SOLOМандри від ПУМБ. Вона виявилася кращою серед заявлених 6 кредитних карт від 5 провідних українських банків. Відмінні риси карти - безкоштовне зняття готівки в будь-яких банкоматах, переваги для клієнтів класу Platinum, а також оригінальний дизайн.

Краща платіжна карта VIP - Platinum Black від Альфа-Банку. У номінації були заявлені 8 кредитних карт від 8 українських банків. У топ-3 увійшли карти platinum black від Альфа-Банк, platinum від КредіАгріколь і картка Безмежна від ПУМБ. Перемогла карта, в якій є можливість як готівкового так і безготівкового безкоштовного поповнення, 10% нарахування відсотків на залишок і можливість замовлення карти в інтернеті або по телефону з доставкою за адресою.

Кращий ощадний вклад - «Терміновий в національній валюті» від ПриватБанку. Внесок залишив позаду 42 аналогічних продукти від 18 банків. Журі оцінювало депозити за наступними показниками: прибутковість, технологічність, прозорість, рівень довіри до банку. У топ-5 в цій категорії також увійшли депозити: «Пенсійний» (Ощадбанк); «Зростання онлайн» в нацвалюті (Кредобанк), «Конструктор» в нацвалюті (ПУМБ) і «Надійний» в гривні від КредитДніпро.

Краща рекламна кампанія - Ощадбанк. У номінацію були включені банки, рекламні кампанії яких, на думку членів журі FinAwards2018, були найяскравішими, актуальними, креативними і, звичайно ж, ефектними в 2017 році.

Краща платіжна карта mass - «Карта для виплат» від ПриватБанку. Карта перемогла завдяки кільком чинникам: швидкості видачі (цей процес займає всього 10 хвилин), наявності чипової і NFC технології, можливості безкоштовного зняття коштів без обмежень і додаткових умов.

Кредитна карта mass (для масового сегмента на відкритий ринок) - Максимум від Альфа-Банку. Вона виявилася кращою серед 15 кредитних карт від 10 українських банків. За основними продуктовим характеристикам (ціна, грейс період, умови зняття коштів), а також кеш-беку, в топ-3 увійшли Приватбанк, Альфа-банк і ТАСкомбанк. Але завдяки наявності опції безкоштовного зняття кредитних коштів в будь-якому терміналі і розширеному кредитному ліміту до 200 тисяч грн карта Альфа-Банку обійшла суперників.

Кредит готівкою
- «Тест Драйв» від ПУМБ. Експерти оцінили те, що даний продукт дозволяє отримати до 200 тисяч гривен готівкою без щомісячної комісії за перші півроку користування і без комісії за дострокове погашення.

Найтехнологічний банк
- Ощадбанк. У номінації були заявлені 15 проектів від 8 банків, які були реалізовані в 2017 році. Переможець отримав нагороду за: технологію еквайрингу в рамках кешлесс MasterPass; MetroPass - поповнення карт передплаченими поїздками в терміналах кас метро; випуск платіжного NFC-кільця; оплату безконтактною карткою в транспорті.

Необанк року - Monobank. Перший український банк без відділень заснований командою екс-менеджерів ПриватБанку в партнерстві з Universal Bank. Віртуальний банк розробив зручний і функціональний мобільний додаток. Його технології та бізнес-модель дозволяють клієнтам дистанційно отримувати бажані послуги.

Кращий інтернет-банк - ПриватБанк (Приват24). Щоб визначити переможця, редакції Finance.ua і «Мінфіну» реєструвалися в кожному з інтернет-банкінгів 14 банків-номінантів. Довелося зробити багато рутинної роботи: рахувати кількість кліків для здійснення частих клієнтських операцій, перевіряти функціонал, оцінювати зручність використання.

Нагадаємо, захід пройшов за підтримки Fintech компанії Kapowai, розробника інноваційних рішень в області онлайн банкінгу, Телеконтакт - одного з найбільших контакт-центрів СНД і національного платіжного сервісу UAPAY. За відмінне частування окрема подяка нашому спонсору - Jack Daniels.