Друк

ІBI-Rating визначило кредитний рейтинг облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» на рівні uaA

26.10.2021
IBI-Rating повідомляє про визначення довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» серії G на рівні uaA, з прогнозом «у розвитку».

ПТК ТОВ «АГРОМАТ» здійснює свою діяльність з 1993 року та наразі посідає провідні позиції в сегменті роздрібних продажів керамічної плитки, сантехнічних виробів та інших супутніх товарів. Учасниками емітента виступають п’ять фізичних осіб – резидентів України. Компанія має власну мережу з 20 магазинів, а також широку дилерську регіональну мережу не тільки у більшості обласних центрів, але і в десятках середніх та малих міст України.

За підсумками 6 міс. 2021 року обсяг реалізації товарів у кількісному вимірі, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зріс на 15,2%. Найбільша частка реалізованої продукції представлена керамічною плиткою – 88% (3,6 млн кв. м), фризами –7,5% (або 300 тис. од.) та сантехнічними виробами – 4,2% (або 168 тис. од.). ПТК ТОВ «АГРОМАТ» демонструє позитивну динаміку фінансового результату та відносну стабільність структури виручки протягом останніх декілька років. Чистий дохід емітента за підсумками І півріччя 2021 року склав 1,2 млрд грн, що на 34% перевищило результат аналогічного періоду минулого року. Підсумком діяльності став чистий прибуток у розмірі 59,2 млн грн, що майже удвічі перевищило показник за І півріччя минулого року. Відповідно нерозподілений прибуток емітента станом на початок липня 2021 року становив 786,1 млн грн, а загальний обсяг власного капіталу перевищив 952 млн грн.

Рішення про розміщення облігацій серії G на суму 100 млн грн із здійсненням публічної пропозиції було прийнято загальними зборами учасників емітента згідно з Протоколом №1051 від 01.06.2021 р. Строк погашення облігацій – з 25.09.2024 р. по 27.09.2024 р. Напрями використання залучених коштів – організація роботи нових магазинів та збільшення товарних запасів.

Визначений рівень кредитного рейтингу облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» обумовлений утриманням провідних позиції Емітента в сегменті роздрібних продажів керамічної плитки та сантехнічних виробів, наявністю у компанії власних магазинів та розгалуженої дилерської мережі по всій країні, зростанням фінансових результатів та прибутковою діяльністю, а також невисоким рівнем боргового навантаження. В той же час, Рейтингове агентство враховує наявність значного обсягу імпортних операцій, що підвищує чутливість емітента до коливань валютних курсів, а також чутливість до операційних та інших ризиків, що зумовлено епідеміологічною ситуацією в країні та введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПТК ТОВ «АГРОМАТ», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та І півріччя 2021 року, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua