Друк

Агентство IBI-Rating покращило прогноз кредитного рейтингу аеропорту «Бориспіль» до «позитивного»

22.01.2018
Національне уповноважене рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про покращення прогнозу довгострокового кредитного рейтингу ДП «МА «Бориспіль» зі «стабільного» до «позитивного» та підтвердження кредитного рейтингу підприємства на рівні uaAA+, що наразі є найвищим значенням у вітчизняному корпоративному секторі.

За словами директора корпоративного департаменту рейтингового агентства IBI-Rating Ігоря Дикого: «Перегляд прогнозу за кредитним рейтингом зумовлений зростаючою динамікою ключових показників фінансово-господарської діяльності Аеропорту та вказує на можливість підвищення рейтингу при збереженні позитивних тенденцій».

ДП «МА «Бориспіль» має стратегічне значення та утримує статус основного аеропорту країни з найпотужнішою сучасною інфраструктурою, а його операційні показники демонструють істотну тенденцію зростання. Так, за результатами 9 міс. 2017 року через Аеропорт було виконано 66 тис. авіарейсів, що на 19,8% перевищило результат аналогічного періоду попереднього року. Приріст відбувся як за міжнародними рейсами (+18%), так і за внутрішніми (+33,7%). Загальний пасажиропотік через ДП «МА «Бориспіль» за результатами 9 міс. 2017 року збільшився, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, на 24,8% та склав 8,07 млн пасажирів. Нарощенню пасажиропотоку сприяла реалізація «хабової» стратегії розвитку, залучення нових авіаперевізників, підвищення рівня сервісу. Покращення ефективності управління та оптимізація бізнес-процесів створює потенціал для подальшого розвитку підприємства.

Позитивна динаміка авіаперевезень через аеропорт ДП «МА «Бориспіль» суттєво покращила його фінансові результати за результатами 9 місяців 2017 року. Ріст чистого доходу, порівняно з аналогічним періодом 2016 року, склав 20,2% – до 2 940, 5 млн грн. Показник EBITDA збільшився на 16,1% – до 2 135,2 млн грн. Чистий прибуток зріс на 27,4%, склавши 1 308 млн грн. Показники рентабельності знаходяться на дуже високому рівні: рентабельність EBITDA за підсумками 9 місяців 2017 року склала 63%, рентабельність чистого прибутку зросла до 44,5%.

Обсяг боргу (зобов’язань за кредитами та субкредитною угодою) ДП «МА «Бориспіль» протягом січня-вересня 2017 року знизився на 24,2% – до 1 855,9 млн грн екв. на 30.09.2017 р. Скорочення відбулося в результаті своєчасного погашення частини зобов’язань за кредитами, а також погашення облігацій серії L. Кредиторами Аеропорту виступають державні банки, а також Міністерство фінансів. Прив’язка аеропортових зборів до іноземної валюти значно знижує чутливість ДП «МА «Бориспіль» до валютного ризику за валютними кредитами. Ефективна політика в області управління боргом сприяла зниженню рівня боргового навантаження – співвідношення чистого боргу (відсоткових зобов'язань, зменшених на обсяг грошових коштів) та показника EBITDA станом на 30.09.2017 р. склало 0,49х, проти 0,99х за підсумками 2016 року. Наявні на кінець вересня 2017 року високоліквідні активи (грошові кошти та їх еквіваленти) покривали 60% поточних зобов’язань Аеропорту. Питома вага власного капіталу ДП «МА «Бориспіль» в структурі джерел фінансування його діяльності підвищилася до 69%, що вказує на посилення рівня фінансової незалежності.

Варто зазначити, що діяльність Підприємства, як і решти українських аеропортів, чутлива до державної регуляторної політики.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ДП «МА «Бориспіль», в тому числі: фінансова звітність за 2014-2016 рр. та 9 місяців 2017 року , довідкова інформація про діяльність Аеропорту, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua