Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «СКАЙ БАНК»

31.05.2024
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «СКАЙ БАНК» на рівні uaAA– з прогнозом «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «СКАЙ БАНК» – один з перших комерційних банків Східної України, який було засновано 08.02.1991 р. у формі товариства з обмеженою відповідальністю з найменуванням Регіональний комерційний банк «Регіон-банк». Банківська установа відноситься до групи банків з приватним капіталом – основним акціонером виступає фізична особа Бабаєв Аріф (Казахстан), якому належить 99,44% капіталу.

Банк співпрацює з клієнтами різних галузей економіки, при цьому пріоритетним напрямком співпраці є комплексне обслуговування клієнтів юридичних осіб та підприємців з використанням сучасних банківських технологічних рішень. АТ «СКАЙ БАНК» виступає одним з семи банків-партнерів, інтегрованих в програму «єОселя» (програма доступного кредитування житла, ініційована Президентом України). Завдяки активній участі у програмі Банк наростив портфель іпотечних кредитів до 265,7 млн грн станом на початок квітня 2024 року.

Протягом аналізованого періоду АТ «СКАЙ БАНК» дотримувалося всіх економічних нормативів НБУ. Регулятивний капітал Банку відповідає вимогам чинного законодавства та станом на 01.04.2024 р. складав 389,8 млн грн, в тому числі статутний капітал – 200,1 млн грн. Установа має достатній запас відхилень за більшістю економічних нормативів, зокрема, норматив адекватності регулятивного капіталу (Н2) станом на початок квітня поточного року становив 34% (при мінімально необхідному 10%). У свою чергу, фактичні значення коефіцієнтів покриття ліквідністю LCR за всіма валютами та в іноземній валюті становило відповідно 283% та 1 261% (при мінімально необхідних 100%), що свідчить про високий рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності. Фактичне значення коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR) станом на 01.04.2024 р. становило 152%, що свідчить про наявність достатнього рівня довгострокового фондування.

За підсумками 3 місяців 2024 року коефіцієнт ефективності діяльності установи становив 218%, а підсумком діяльності АТ «СКАЙ БАНК» за цей період став прибуток в сумі 48,8 млн грн (проти прибутку у розмірі 22,7 млн грн за 3 місяці 2023 року).

Підтвердження кредитного рейтингу АТ «СКАЙ БАНК» обумовлено достатніми показниками капіталізації, збереженням високого рівня ліквідності, наявністю фінансової підтримки з боку акціонера та пов’язаних з ним осіб, достатніми показниками ефективності діяльності та прибутковою поточною діяльністю, а також прийнятною структурою та якістю активів. У той же час, Рейтингове агентство зазначає збереження концентрації ресурсної бази та кредитного портфеля у розрізі ключових контрагентів, недостатню збалансованість активів та зобов’язань за строками до погашення, чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку РФ, а також погіршення умов діяльності та невизначеність щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СКАЙ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за підсумками 2021-2023 рр. та 3 місяці 2024 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтеся:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua