Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг дисконтних облігацій ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ»

31.05.2024
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу дисконтних облігацій ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» на рівні uaBBB–, прогноз рейтингу «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» було засновано 26.07.2007 року. Статутний капітал сформований внесками 5 учасників. Кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) Емітента виступають Станков Дмитро Сергійович та Сівак Андрій Володимирович.

З 2011 року ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» активно працює на ринку фінансування споживчих потреб населення. Основним видом діяльності є: надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту; надання послуг з факторингу, фінансового лізингу; надання гарантій та поручительств тощо. Компанією впроваджено спільні проєкти по кредитуванню населення з декількома великими роздрібними мережами магазинів електроніки та побутової техніки. Станом на початок квітня 2024 року загальний обсяг кредитного портфеля перевищив 300 млн грн, причому рівень резервування заборгованості клієнтів становить майже 50%, що дещо обмежує показники ефективності діяльності установи, але свідчить про адекватну оцінку ризику. Обсяг грошових коштів підтримується Емітентом на рівні 60-65 млн грн.

Діяльність компанії була прибутковою. Так за підсумками 2023 року та 3 місяців 2024 року ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» отримало чистий прибуток в сумі 928 тис. грн та 41 тис. грн відповідно. На поточний та наступні роки компанією заплановано збільшити кількісні показники здійснення основних видів діяльності, збільшити дохід та забезпечити беззбиткову діяльність. Зокрема протягом наступних років планується збільшення у декілька разів обсягу надання позик та здійснення факторингових операцій, що сприятиме покращенню обсягу та структури доходів.

Рішення про розміщення іменних дисконтних звичайних (незабезпечених) облігацій серії А було прийнято Загальними зборами Учасників ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» (згідно протоколу №77 від 23.09.2019 р.). Мета залучення коштів – надання коштів у позику, факторинг, а також купівля державних цінних паперів (ОВДП).

Підтверджений рівень кредитного рейтингу облігацій обумовлено прийнятною якістю портфеля наданих позик, достатніми показниками ефективності, прибутковою поточною діяльністю, а також прогнозованим збільшенням грошового потоку, що має забезпечити достатній рівень ресурсів для виконання зобов’язань за облігаційним випуском. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає підвищену чутливість до кредитного ризику, з огляду на діяльність у високо ризикованому сегменті споживчого кредитування та збереження високої чутливості учасників фінансового сектору до операційних ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України внаслідок агресії з боку РФ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ», в тому числі: фінансова звітність за 2021-2023 рр. та 3 місяці 2024 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua