Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД»

22.05.2024
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» серії А на рівні uaВВВ, прогноз «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

Діяльність з оптової торгівлі лікарськими засобами та їхнього імпорту, яку здійснює СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками зумовлює провідні ринкові позиції Емітента – за підсумками 2023 року та 3 місяців 2024 року СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» посідало лідируючі позиції за обсягами поставок лікарських засобів у аптечні мережі. При цьому значний обсяг операцій з імпорту лікарських засобів та наявність валютних боргових зобов’язань зумовлюють чутливість Емітента до валютного ризику.

Чистий дохід СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» за підсумками 2023 року та 3 місяців 2024 року склав 53,7 млрд грн (+28% у порівнянні з 2022 роком) та 16,5 млрд грн (+22% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року) відповідно. Підсумком діяльності СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» за 2023 рік та І квартал 2024 року став чистий прибуток у розмірі 3,7 млрд грн, що на 69% більше, порівняно з 2022 роком та 1,1 млрд грн, що на 15% більше за показник аналогічного періоду минулого року. Нерозподілений прибуток компанії відповідно зріс до 9,8 млрд грн станом на 01.04.2024 р. Питома вага власного капіталу у структурі джерел фінансування діяльності Емітента зросла до 48%. Рівень боргового навантаження на початок квітня 2024 року оцінюється як низький.

Підтвердження кредитного рейтингу обумовлено провідними позиціями Емітента на вітчизняному ринку дистрибуції лікарських засобів; наявністю розвиненої мережі власних аптечних складів та точок реалізації лікарських засобів по всій території України; високими показниками ефективності та прибутковою поточною діяльністю. Також Рейтингове агентство зазначає низький рівень боргового навантаження та систематичне реінвестування прибутку з метою розвитку компанії. У свою чергу зберігається залежність діяльності від державного регулювання галузі, чутливість до коливань валютних курсів, що пов’язано зі значним обсягом імпортних операцій та валютними борговими зобов’язаннями. Додатково Рейтингове агентство враховує чутливість до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України внаслідок агресії з боку РФ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», в тому числі: фінансова звітність за 2021-2023 рр. та 3 місяці 2024 року, довідкова інформація про діяльність СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», інформація про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua