Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його облігацій

21.05.2024
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його відсоткових забезпечених облігацій серії А та серії С на рівні uaBBB. Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку з негативним прогнозом, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» є природним монополістом на території Кіровоградської області, що забезпечує стабільність збуту. Станом на початок квітня 2024 року ТОВ «ДТЕК МЕРЕЖІ» володіло 24,5% акцій ПрАТ «Кіровоградобленерго». Власником контрольного пакету акцій залишалося VS Energy International N.V. (Нідерланди), якому належить 51,6%. Ще 21,3% акцій належить ТОВ «ВС ГРУП МЕНЕДЖМЕНТ».

За 2023 рік та І квартал 2024 року обсяг надходження електроенергії у мережу ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» склав близько 4 млн МВт∙год та 1,3 млн МВт∙год відповідно. У структурі надходження електроенергії до мережі переважають надходження від мереж операторів систем постачання (71% у І кварталі поточного року). Частка надходжень від суміжних операторів систем розподілу та від виробників електричної енергії (переважно відновлювальні джерела енергетики) за 3 місяці 2024 року становила відповідно 16% та 12%.

Чистий дохід ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» за підсумками 2023 року та 3 місяців 2024 року склав 2,2 млрд грн (+8% у порівнянні з 2022 роком) та 754,8 млн грн (+23% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року) відповідно. Підсумком діяльності підприємства за 2023 рік став чистий збиток у розмірі 265 млн грн (проти збитку у розмірі 10,1 млн грн за 2022 рік). У І кварталі 2024 року Емітенту вдалося отримати чистий прибуток у розмірі 64,1 млн грн (проти збитку у розмірі 4,7 млн грн за аналогічний період минулого року). Як наслідок, обсяг нерозподіленого прибутку станом на 01.04.2024 р. скоротився на 6,3% до 1,1 млрд грн. Відповідно питома вага власного капіталу у загальній структурі джерел фінансування діяльності (фінансова незалежність) становила 73%.

Станом на початок квітня 2024 року обсяг відсоткових боргових зобов’язань ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» склав 37,3 млн грн. Відповідно чистий борг (борг, зменшений на обсяг грошових коштів) становив 7,4 млн грн. Рівень боргового навантаження оцінюється Рейтинговим агентством як низький. У свою чергу, ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень для оновлення основних фондів, враховуючи необхідність їх постійної модернізації відповідно до законодавства України та відбудови пошкодженої інфраструктури.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО», у тому числі: річна фінансова звітність за 2021-2023 рр. та звітність за І квартал 2024 року, довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua