Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його облігацій

16.11.2023
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його відсоткових забезпечених облігацій серій А та С на рівні uaBBB. Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку з негативним прогнозом, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» є природним монополістом на території Кіровоградської області, що забезпечує стабільність збуту. Станом на початок жовтня 2023 року ТОВ «ДТЕК МЕРЕЖІ» володіло 24,5% акцій ПрАТ «Кіровоградобленерго». Власником контрольного пакету акцій залишалося VS Energy International N.V. (Нідерланди), якому належить 51,6%. Ще 21,3% акцій належить ТОВ «ВС ГРУП МЕНЕДЖМЕНТ».

Чистий дохід ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» за підсумками 9 місяців 2023 року склав 1,6 млрд грн, що на 4,8% більше за показник аналогічного періоду минулого року. Підсумком діяльності підприємства за січень-вересень 2023 року став чистий збиток у розмірі 116,4 млн грн (проти прибутку у розмірі 124,5 млн грн за 9 місяців 2022 року). Як наслідок, обсяг нерозподіленого прибутку станом на 30.09.2023 р. скоротився на 3,3% до 1,1 млрд грн. Відповідно питома вага власного капіталу у загальній структурі джерел фінансування діяльності (фінансова незалежність) становила 74%.

Станом на початок жовтня обсяг відсоткових боргових зобов’язань ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» склав 42,8 млн грн. Відповідно чистий борг (борг, зменшений на обсяг грошових коштів) становив 24,1 млн грн. Рівень боргового навантаження оцінюється Рейтинговим агентством як низький. У свою чергу, ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень для оновлення основних фондів, враховуючи необхідність їх постійної модернізації відповідно до законодавства України та відбудови пошкодженої інфраструктури.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО», у тому числі: річна фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 9 місяців 2023 року, довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua