Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АБ «УКРГАЗБАНК» на рівні uaAA+

02.11.2023
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АБ «УКРГАЗБАНК» на рівні uaAA+, прогноз «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність. Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5+» (відмінна надійність).

АБ «УКРГАЗБАНК» здійснює діяльність на банківському ринку з січня 1999 року. З 2009 року ключовим власником установи виступає Держава в особі Міністерства фінансів України (майже 95% акцій). За підсумками 8 місяців 2023 року серед 64 банку АБ «УКРГАЗБАНК» посідав 5 позицію за розміром активів, 3 - за обсягом коштів, залучених від юридичних осіб, 9 – за обсягом коштів населення та балансового капіталу, а також 10 – за розміром отриманого прибутку.

АБ «УКРГАЗБАНК» має статус системно важливого банку (системно важливі банки концентрують значні обсяги капіталу, активів, зобов’язань, зазвичай, характеризуються значним обсягом та складністю операцій). Також банк входить до переліку об’єктів критичної інфраструктури у банківській системі України. Клієнтська база установи є диверсифікованою за типами контрагентів, галузями економіки, регіонами, а також продуктами, якими користуються споживачі послуг банківської установи. Банк має розвинену мережу відокремлених територіальних підрозділів, які покривають всі області України.

Банк є рентабельним та демонструє добрі показники ефективності основної діяльності. Порівняно недорога ресурсна база позитивно впливає на результат операційної діяльності – обсяг чистого операційного доходу від основної діяльності за підсумками січня-вересня 2023 року становив 6,4 млрд грн. Обсяг адміністративних витрат у зазначеному періоді зберігався прийнятним, що сприяє високому значенню коефіцієнту ефективності діяльності – 210% за підсумками 9 місяців 2023 року. Враховуючи позитивну динаміку доходів Банку та розформування частини резервів під активні операції, вдалося досягнути прибутку у розмірі 2,9 млрд грн, що є найбільшим показником у порівнянні з аналогічними періодами минулих років.

Підтвердження рейтингів АБ «УКРГАЗБАНК» обумовлено тривалим утриманням міцних ринкових позицій та диверсифікації діяльності за рахунок залучення нових клієнтів; достатніми показниками капіталізації та ліквідності; доброю якістю активів та достатнім рівнем резервування проблемної заборгованості; високими показниками ефективності основної діяльності, а також підтримкою з боку держави. У той же час, Рейтингове агентство враховує наявність концентрації кредитного портфеля за основними позичальниками, недостатню номінальну збалансованість активів та зобов’язань за строками до погашення, чутливість банківської системи до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку РФ, а також погіршенням умов діяльності та невизначеністю щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АБ «УКРГАЗБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 9 місяців 2023 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua