Друк

ІBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ»

21.08.2023
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» серії G на рівні uaA, з прогнозом «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПТК ТОВ «АГРОМАТ» здійснює свою діяльність з 1993 року та наразі посідає провідні позиції в сегменті роздрібних продажів керамічної плитки, сантехнічних виробів та інших супутніх товарів. Учасниками емітента виступають п’ять фізичних осіб – резидентів України. Компанія має власну мережу з 27 магазинів, а також широку дилерську регіональну мережу не тільки у більшості обласних центрів, але і в десятках середніх та малих міст України.

За підсумками І півріччя 2023 року обсяг реалізації товарів у кількісному вимірі, порівняно з аналогічним періодом минулого року, майже не зазнав змін. Найбільша частка реалізованої продукції була відведена керамічним плиткам – 92%, що становить 2,5 млн кв. м, інші категорії, а саме фризи та сантехнічні вироби займали 3,5% та 4,2% відповідно у структурі продажів. Чистий дохід Емітента за підсумками І півріччя 2023 року склав 1,3 млрд грн, що на 72% більше за результат аналогічного періоду минулого року та зумовлено поступовим відновленням розвитку будівельної галузі та економічної активності в країні. Фінансовий результат ПТК ТОВ «АГРОМАТ» до оподаткування на початку липня 2023 року збільшився до 52,9 млн грн (проти збитку 10,6 млн грн за 6 місяців 2022 року). Прибуткова діяльність дозволила наростити нерозподілений прибуток, який станом на початок липня поточного року становив 928,3 млн грн.

Рішення про розміщення облігацій серії G на суму 100 млн грн із здійсненням публічної пропозиції було прийнято загальними зборами учасників емітента згідно з Протоколом №1051 від 01.06.2021 р. Строк погашення облігацій – з 25.09.2024 р. по 27.09.2024 р. Напрями використання залучених коштів – організація роботи нових магазинів та збільшення товарних запасів.

Підтверджений рівень кредитного рейтингу облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» обумовлений утриманням провідних позиції Емітента в сегменті роздрібних продажів керамічної плитки та сантехнічних виробів, покращенням показників ефективності та прибутковою діяльністю за підсумками 6 місяців 2023 року, скороченням рівня боргового навантаження, наявністю у компанії власних магазинів та розгалуженої дилерської мережі по всій країні, високим рівнем капіталізації, а також наявністю додаткових ресурсів у вигляді невикористаних кредитних ліній. У той же час, Рейтингове агентство враховує наявність значного обсягу імпортних операцій, що підвищує чутливість емітента до валютного ризику, а також чутливість до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України внаслідок агресії з боку РФ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПТК ТОВ «АГРОМАТ», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 6 місяців 2023 року, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua