Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг дисконтних облігацій ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» на рівні uaBBB–

30.06.2023
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу дисконтних облігацій ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» на рівні uaBBB–, прогноз рейтингу «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку з негативним прогнозом, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» було засновано 26.07.2007 року. Статутний капітал сформований внесками чотирьох учасників: однієї юридичної особи, а також внесками трьох фізичних осіб. Кінцевим бенефіціарним власником (контролером) Емітента виступає Семененко Микола Олександрович.

З 2011 року ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» активно працює на ринку фінансування споживчих потреб населення. Основним видом діяльності є: надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту; надання послуг з факторингу, фінансового лізингу; надання гарантій та поручительств тощо. Компанією впроваджено спільні проєкти по кредитуванню населення з декількома великими роздрібними мережами магазинів електроніки та побутової техніки. Діяльність компанії була прибутковою. Так за підсумками 2022 року та І кварталу 2023 року ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» отримало чистий прибуток у сумі 402 тис. грн та 282 тис. грн, відповідно. За поточний та наступні роки компанією заплановано збільшити кількісні показники здійснення основних видів діяльності, збільшити дохід та забезпечити беззбиткову діяльність. Зокрема протягом наступних років заплановано збільшення у декілька разів обсягу надання позик та здійснення факторингових операцій, що сприятиме покращенню обсягу та структури доходів.

Рішення про розміщення іменних дисконтних звичайних (незабезпечених) облігацій серії А було прийнято Загальними зборами Учасників ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» (згідно протоколу №77 від 23.09.2019 р.). Мета залучення коштів – надання коштів у позику, факторинг, а також купівля державних цінних паперів (ОВДП).

Підтверджений рівень кредитного рейтингу облігацій обумовлено прийнятною якістю портфеля наданих позик, достатніми показниками ефективності, прибутковою поточною діяльністю, а також прогнозованим збільшенням грошового потоку, що має забезпечити достатній рівень ресурсів для виконання зобов’язань за облігаційним випуском. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає підвищену чутливість до кредитного ризику, з огляду на діяльність у високо ризикованому сегменті споживчого кредитування та збереження високої чутливості учасників фінансового сектору до операційних ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України внаслідок агресії з боку РФ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ», у тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 3 місяці 2023 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua