Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAAifr

15.06.2023
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості страхової компанії АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAAifr, з прогнозом «у розвитку». Рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

АТ «СК «ІНГО» здійснює свою діяльність на страховому ринку понад 29 років, надаючи послуги з 29 видів страхування (18 видів добровільного та 11 видів обов'язкового страхування). У лютому 2017 року згідно розпорядження Нацкомфінпослуг було зареєстровано небанківську фінансову групу «ІНГО» – до фінансової групи належать АТ «СК «ІНГО» та АТ «СК ІНГО Життя». Кінцевим бенефіціаром компанії виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович.

Компанія демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції АТ «СК «ІНГО» серед понад 120 учасників страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками І кварталу 2023 року страховик посів 4 місце за розміром власного капіталу, 7 місце – за обсягом активів, 6 місце – за обсягом чистих залучених премій, 8 місце - за обсягом сформованих страхових резервів, а також 5 місце – за обсягом здійснених страхових виплат. АТ «СК «ІНГО» має розгалужену регіональну інфраструктуру, що дозволяє здійснювати продаж страхових послуг та обслуговувати клієнтів у всіх областях України.

Обсяг отриманих валових страхових премій АТ «СК «ІНГО» за підсумками І кварталу 2023 року становив 706,8 млн грн, що на 83% більше показнику за І квартал 2022 року та обумовлено поступовим відновленням страхового ринку після повномасштабного вторгнення російських військ. В аналізованому періоді структура страхового портфеля Компанії зазнала певних змін: завдяки укладанню великого обсягу нових договорів з юридичними особами внески по медичному страхуванню зросли до 43,2%; відповідно надходження від транспортного страхування (Автокаско, ОСЦПВ, Зелена карта) становили 32,4%; страхування майна та вантажів – 4% та 7% відповідно.

Рейтингове агентство зазначає високу якість операцій по вихідному перестрахуванню: понад 95% платежів з перестрахування припадає на іноземні страхові компанії, переважна більшість з яких має високий кредитний рейтинг, присвоєний міжнародними рейтинговими агентствами. Показники ліквідності свідчать про високу здатність АТ «СК «ІНГО» оперативно і у повному обсязі розраховуватися за своїми зобов'язаннями, у тому числі за укладеними договорами страхування. Компанія стабільно отримує високі оцінки діяльності від МТСБУ. Останні декілька років зароблені страхові платежі АТ «СК «ІНГО» демонстрували позитивну динаміку з тенденцією до зростання щокварталу. За підсумками І кварталу 2023 року вдалося залучити рекордний обсяг премій у порівнянні з аналогічними періодами минулих років, який становив 508 млн грн, що на 35% більше за показник І кварталу 2022 року та формує 66% доходів Страховика. Нарощення зароблених премій та отримання вагомих доходів від фінансової діяльності сприяло отриманню додатного фінансового результату за підсумками І кварталу 2023 року – чистий прибуток становив 92 млн грн, що у 8 разів більше за показник І кварталу 2022 року.

Підтвердження рівня рейтингу фінансової стійкості АТ «СК «ІНГО» обумовлено входженням компанії у число найбільших учасників страхового ринку України, збалансованістю страхового портфеля та стабільною динамікою обсягу зароблених страхових премій. Також слід зазначити прийнятні показники капіталізації та ефективності діяльності, а також високу якість і достатню диверсифікацію активів, якими представлені страхові резерви. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає істотний обсяг резервів заявлених, але не виплачених збитків (вагома частка яких припадає на частку перестраховиків), нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, тривалі військові дії на території України через агресію з боку РФ, а також погіршення умов діяльності та невизначеність щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СК «ІНГО», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 3 місяців 2023 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua