Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» на рівні uaA

06.06.2023
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» серій A-E на рівні uaA, зі зміною прогнозу з «негативного» на «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» входить до числа найбільших вітчизняних виробників фармацевтичної продукції та виготовляє більше 400 препаратів у таких формах як: таблетки, ампули, карпули, капсули, гелі, мазі, креми, аерозолі, спреї, сиропи, розчини, порошки тощо. Компанія здійснює експорт продукції у понад 20 країн. Виробництво та реалізація лікарських засобів залежить від державного регулювання, насамперед, ліцензування діяльності.

Рішення про відкрите розміщення відсоткових облігацій серій А-E (на загальну суму 300 млн грн) було прийнято Загальними зборами учасників Емітента 22.06.2015 р. Цілями залучення коштів від розміщення облігацій є: придбання прав користування об'єктами інтелектуальної власності, пов’язаних з організацією виробництва лікарських засобів; придбання сировини для фармацевтичного виробництва; фінансування витрат, спрямованих на будівництво та облаштування нового цеху і модернізацію існуючих виробничих приміщень та обладнання.

Чистий дохід ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» за підсумками 2022 року становив 1,4 млрд грн, що на 47% менше, порівняно з аналогічним періодом 2021 року. У свою чергу, чистий прибуток емітента за 2022 рік становив 77 млн грн, на відміну від збитку у розмірі 39,6 млн грн за період 2021 року. Враховуючи суттєве зменшення поточних зобов’язань установи на фоні вагомого накопичення залишків коштів на поточних рахунках, спостерігалось часткове зниження обсягу чистого боргу ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я». Також слід зазначити, що більшість зобов’язань є довгостроковими, що частково знижує ризики ліквідності. Додатково чутливість Емітента до валютного ризику пом’якшується наявністю експортної виручки.

Підтвердження кредитного рейтингу зі зміною прогнозу з «негативного» на «у розвитку» обумовлено зниженням боргового навантаження (причому більшість запозичень є довгостроковими), входженням Емітента до числа найбільших виробників фармацевтичної продукції в Україні, наявністю фінансової підтримки з боку акціонера, диверсифікацією ринків збуту продукції, а також високими показниками ліквідності та ефективності діяльності. У свою чергу, Рейтингове агентство враховує високу залежність виробництва та реалізації лікарських засобів від державного регулювання, а також чутливість до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України внаслідок агресії з боку РФ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», у тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 3 місяці 2023 року, довідкова інформація про діяльність ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua