Друк

IBI-Rating визначило кредитний рейтинг цільових облігацій ТОВ «А.В.С.»

07.06.2023
IBI-Rating повідомляє про визначення довгострокового кредитного рейтингу цільових облігацій ТОВ «A.B.C.» серій C1, D1, E1 (до конвертації серії Z, A1, B1) та підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг цільових облігацій серії Y на рівні uaBBB, прогноз «негативний». Відповідно, рейтинг цільових облігацій серії Z, A1, B1 було відкликано. Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Збереження рейтингу у Контрольному списку з негативним прогнозом обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ТОВ «A.B.C.» веде будівництво ЖК «Престиж Хол» у м. Києві, для фінансування якого було випущено цільові облігації. Емітент здійснює діяльність на ринку нерухомості м. Києва, показники розвитку якого вищі, ніж в інших регіонах України. ТОВ «A.B.C.» має досвід реалізації інвестиційно-будівельних проєктів та передачі приміщень за цільовими облігаціями, наразі здано в експлуатацію 6 секцій Житлово-офісного комплексу «Престиж Хол». Додатково необхідно відмітити масштабність проєкту Житлово-офісного комплексу «Престиж Хол», що передбачає зведення сучасного комплексу преміум-класу загальною проєктною площею 119,6 тис. кв. м, розрахованого на 663 квартири, а також приміщення комерційного призначення і підземний дворівневий паркінг.

І та ІІ черги будівництва (секції 3, 5 та 8) житлово-офісного комплексу «Престиж Хол» введено в експлуатацію у березні 2011 року та березні 2012 року відповідно. Секція 2 ІІІ черги введена в експлуатацію у червні 2013 року. У жовтні 2019 року було введено в експлуатацію секцію 1 ІІІ черги та секцію 4 IV черги. Наразі триває будівництво секцій 6,7.

Діяльність ТОВ «А.В.С.» за підсумками І кварталу 2023 року була збитковою – чистий збиток становив 56 тис. грн, порівняно зі збитком 44,2 млн грн за аналогічний період минулого року. Унаслідок збиткової діяльності Емітента обсяг непокритого збитку збільшився (до 940,5 млн грн на 31.03.2023 р.), що зумовлює від’ємне значення власного капіталу та свідчить про виняткову залежність від позикового капіталу.

Визначення кредитного рейтингу на відповідному рівні обумовлено наявністю фінансової підтримки з боку власників Забудовника, вагомим досвідом реалізації інвестиційно-будівельних проєктів та погашення цільових облігацій, масштабністю проєкту житлово-офісного комплексу «Престиж Хол», а також вищими, порівняно з іншими регіонами України, показниками розвитку ринку житлової нерухомості м. Києва. В свою чергу, Рейтингове агентство враховує збиткову поточну діяльність та значний обсяг непокритого збитку, а також чутливість до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України внаслідок агресії з боку РФ.

Для проведення аналітичного дослідження було використано матеріали, отримані від ТОВ «A.B.C.», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 3 місяці 2023 року, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua