Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaAA–ifr

26.05.2023
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaAA–ifr, зі зміною прогнозу з «негативного» на «у розвитку». Рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПАТ «НАСК «ОРАНТА» є правонаступницею Укрдержстраху, заснованого 25 листопада 1921 року. У 1993 році Укрдержстрах було перетворено на Відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», засновником якого, з боку Держави, виступив Фонд державного майна України. У 2007 році Фонд державного майна України продав інвесторам останній пакет акцій, що перебував у державній власності. Наразі бенефіціарним власником страхової компанії виступає Олександр Ярославський, власник групи DCH. На думку Рейтингового агентства приєднання страхової компанії до однієї з найбільших українських бізнес-груп створює надійну основу та додаткові можливості для подальшого розвитку ПАТ «НАСК «ОРАНТА».

Свою діяльність страховик здійснює на підставі 32 ліцензій – 14 обов’язкових і 18 добровільних видів страхування. За підсумками 3 місяців 2023 року ПАТ «НАСК «ОРАНТА» займало такі позиції серед понад 120 учасників ринку страхування (non-life): власний капітал – 14 місце; обсяг активів та сформовані страхові резерви – 15 місце, а також 11 позиція – за обсягом здійснених страхових платежів та чистих зароблених премій. Також страхова компанія стабільно посідає лідируючі позиції за обсягом страхових премій з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Незважаючи на тривалі військові дії на території України та погіршення умов діяльності, ПАТ «НАСК «ОРАНТА» демонструє достатні показники ефективності діяльності. Страховику вдалося покрити збитки минулих років за рахунок високих прибутків у аналізованому періоді. Завдяки нарощенню зароблених премій на фоні економії основних категорій витрат, значення комбінованого показника збитковості скоротилось в аналізованому періоді до 96,8%, а чистий прибуток за підсумками 2022 року та І кварталу 2023 року склав понад 77 млн грн та 1,1 млн грн відповідно.

Підтвердження рейтингу фінансової стійкості ПАТ «НАСК «ОРАНТА» зі зміною прогнозу на «у розвитку» обумовлено входженням компанії в число найбільших учасників страхового ринку України, достатнім рівнем високоліквідних активів у категоріях активів, якими представлені страхові резерви, високими показниками платоспроможності, а також стабільною динамікою залучених страхових премій. У свою чергу, має місце невисока диверсифікація страхового портфеля, висока частка резервів заявлених, але не виплачених збитків, у загальних страхових резервах, а також чутливість фінансової системи до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку РФ, а також погіршенням умов діяльності та невизначеністю щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 3 місяці 2023 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua