Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його облігацій

29.05.2023
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його відсоткових забезпечених облігацій серії А та серії С на рівні uaBBB. Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку з негативним прогнозом, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» є природним монополістом на території Кіровоградської області, що забезпечує стабільність збуту. Станом на початок квітня 2023 року ТОВ «ДТЕК МЕРЕЖІ» володіло 24,5% акцій ПрАТ «Кіровоградобленерго». Власником контрольного пакету акцій залишалося VS Energy International N.V. (Нідерланди), якому належить 51,6%. Ще 21,3% акцій належить ТОВ «ВС ГРУП МЕНЕДЖМЕНТ».

Чистий дохід ПрАТ «Кіровоградобленерго» за підсумками 2022 року та І кварталу 2023 року становив 2 млрд грн та 612,7 млн грн відповідно, що дещо менше за показники минулих років. Підсумком діяльності ПрАТ «Кіровоградобленерго» за 2022 рік став чистий прибуток у розмірі 30,9 млн грн, що на 86% менше за результат 2021 року. У свою чергу, в І кварталі 2023 року підсумком діяльності ПрАТ «Кіровоградобленерго» став чистий збиток у розмірі 4,7 млн грн. Завдяки зарахуванню капіталу у дооцінках, нерозподілений прибуток зріс до 1,2 млрд грн (+1,8% з початку поточного року), що сприяє стійкості власного капіталу. Відповідно питома вага власного капіталу у загальній структурі джерел фінансування діяльності (фінансова незалежність) становить 79%.

За підсумками 2022 року та І кварталу 2023 року обсяг відсоткових боргових зобов’язань ПрАТ «Кіровоградобленерго» зменшився на 52% та станом на початок квітня поточного року становив 41,1 млн грн. Чистий борг склав 34,3 млн грн, що на 12% менше, порівняно з початком минулого року. Рівень боргового навантаження оцінюється Рейтинговим агентством як низький. У свою чергу, ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень для оновлення основних фондів, враховуючи необхідність їх постійної модернізації відповідно до законодавства України та відбудови пошкодженої інфраструктури.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО», у тому числі: річна фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 3 місяці 2023 року, довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua