Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAAifr

07.04.2023
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості страхової компанії АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAAifr, з прогнозом «у розвитку». Рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

АТ «СК «ІНГО» здійснює свою діяльність на страховому ринку понад 28 років, надаючи послуги з 29 видів страхування (18 видів добровільного та 11 видів обов'язкового страхування). У лютому 2017 року згідно розпорядження Нацкомфінпослуг було зареєстровано небанківську фінансову групу «ІНГО» – до фінансової групи належать АТ «СК «ІНГО» та АТ «СК ІНГО Життя». Кінцевим бенефіціаром компанії виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович. Компанія демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції АТ «СК «ІНГО» серед понад 120 учасників страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками 2022 року страховик посів 4 місце за розміром власного капіталу, 7 місце – за обсягом активів та чистих залучених премій, 8 місце - за обсягом сформованих страхових резервів, а також 5 місце – за обсягом здійснених страхових виплат.

АТ «СК «ІНГО» має розгалужену регіональну інфраструктуру, що дозволяє здійснювати продаж страхових послуг та обслуговувати клієнтів у всіх областях України. Обсяг отриманих валових страхових премій АТ «СК «ІНГО» за підсумками 2022 року становив 1,8 млрд грн, що на 11% поступилось показнику за 2021 рік та обумовлено погіршенням умов діяльності на фоні введення в країні воєнного стану через агресію РФ. Страховий портфель компанії є досить збалансованим та сформований в основному за рахунок внесків по транспортному страхуванню (Автокаско, ОСЦПВ, Зелена карта) – близько 48% всіх премій; медичному страхуванню (24% портфеля) та страхуванню майна та вантажів (7% та 6% відповідно).

Рейтингове агентство зазначає високу якість операцій по вихідному перестрахуванню: понад 93% платежів з перестрахування припадає на іноземні страхові компанії, переважна більшість з яких має високий кредитний рейтинг, присвоєний міжнародними рейтинговими агентствами. Показники ліквідності свідчать про високу здатність АТ «СК «ІНГО» оперативно і у повному обсязі розраховуватися за своїми зобов'язаннями, у тому числі за укладеними договорами страхування. Компанія стабільно отримує високі оцінки діяльності від МТСБУ.

Останні декілька років зароблені страхові платежі АТ «СК «ІНГО» демонстрували позитивну динаміку з тенденцією до зростання щокварталу. У свою чергу, військова ескалація РФ проти України спричинила уповільнення динаміки у І півріччі 2022 року. Втім за підсумками 2022 року зароблені страхові платежі склали 1,51 млрд грн (+42 млн грн порівняно з 2021 роком), що формує близько 71% всіх доходів Страховика. Нарощення зароблених премій та отримання вагомих доходів від фінансової діяльності сприяло отриманню додатного фінансового результату за підсумками 2022 року – чистий прибуток становив 159 млн грн, що на 71,3 млн грн або 81% більше за показник 2021 року.

Підтвердження рівня рейтингу фінансової стійкості АТ «СК «ІНГО» зі зміною прогнозу обумовлено входженням компанії у число найбільших учасників страхового ринку України, збалансованістю страхового портфеля та стабільною динамікою обсягу зароблених страхових премій. Також слід зазначити прийнятні показники капіталізації та ефективності діяльності, а також високу якість і достатню диверсифікацію активів, якими представлені страхові резерви. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає істотний обсяг резервів заявлених, але не виплачених збитків (вагома частка яких припадає на частку перестраховиків), нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, тривалі військові дії на території України через агресію з боку РФ, а також погіршення умов діяльності та невизначеність щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СК «ІНГО», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua