Друк

ІBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» на рівні uaA

24.03.2023
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» серії G на рівні uaA, з прогнозом «у розвитку». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПТК ТОВ «АГРОМАТ» здійснює свою діяльність з 1993 року та наразі посідає провідні позиції в сегменті роздрібних продажів керамічної плитки, сантехнічних виробів та інших супутніх товарів. Учасниками емітента виступають п’ять фізичних осіб – резидентів України. Компанія має власну мережу з 26 магазинів, а також широку дилерську регіональну мережу не тільки у більшості обласних центрів, але і в десятках середніх та малих міст України.

За підсумками 2022 року обсяг реалізації товарів у кількісному вимірі, порівняно з 2021 роком, зменшився на 34%. Найбільша частка реалізованої продукції була відведена керамічним плиткам – 91%, що становить 5,2 млн кв. м, інші категорії, а саме фризи та сантехнічні вироби займали по 4,5% у структурі продажів. Чистий дохід Емітента за підсумками 2022 року склав 2,1 млрд грн, що на 23,3% менше за результат 2021 року та зумовлено уповільненням розвитку будівельної галузі внаслідок тривалих військових дій на території України через агресію з боку РФ. Фінансовий результат ПТК ТОВ «АГРОМАТ» до оподаткування у 2022 року зменшився на 47% до 85,2 млн грн (проти 160,6 млн грн за 2021 рік). Варто відзначити, суттєві покращення показників ефективності у ІІ половині 2022 року – Емітенту не тільки вдалося покрити збитки, які виникли через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, а й наростити нерозподілений прибуток, який станом на початок січня поточного року становив 889,5 млн грн.

Рішення про розміщення облігацій серії G на суму 100 млн грн із здійсненням публічної пропозиції було прийнято загальними зборами учасників емітента згідно з Протоколом №1051 від 01.06.2021 р. Строк погашення облігацій – з 25.09.2024 р. по 27.09.2024 р. Напрями використання залучених коштів – організація роботи нових магазинів та збільшення товарних запасів.

Підтверджений рівень кредитного рейтингу облігацій ПТК ТОВ «АГРОМАТ» обумовлений утриманням провідних позиції Емітента в сегменті роздрібних продажів керамічної плитки та сантехнічних виробів, покращення показників ефективності та відновлення прибуткової діяльності за підсумками 2022 року, наявністю у компанії власних магазинів та розгалуженої дилерської мережі по всій країні, високим рівнем капіталізації, а також наявністю додаткових ресурсів у вигляді невикористаних кредитних ліній. У той же час, Рейтингове агентство враховує наявність значного обсягу імпортних операцій, що підвищує чутливість емітента до валютного ризику, зростання рівня боргового навантаження, а також чутливість до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України внаслідок агресії з боку РФ.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПТК ТОВ «АГРОМАТ», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр., інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua