Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг випуску облігацій ТОВ «МХ КОНСАЛТИНГ» на рівні uaBBB–

16.03.2023
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу випуску іменних відсоткових звичайних (незабезпечених) облігацій ТОВ «МХ КОНСАЛТИНГ» серії A на рівні uaBBB- з прогнозом «негативний» та збереженням у Контрольному списку.

Власником 100% статутного капіталу є Пайовий закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд «СТРАХОВИЙ РЕЗЕРВ» ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ «ОПІКА-КАПІТАЛ». Кінцевим бенефіціарним власником виступає Юрій Явтушенко.

Рішення про емісію зазначених цінних паперів номінальною вартістю 60 млн грн прийнято у листопаді 2019 року. Залучене фінансування буде спрямовано на придбання високоліквідних об’єктів житлової нерухомості, капітальний ремонт та перепланування існуючих об’єктів нежитлової нерухомості, проведення робіт та надання широкого спектру послуг з метою покращення якості по операційному управлінню об’єктами нерухомого майна нежитлового призначення. Емісію облігацій здійснено серед заздалегідь визначеного кола осіб без публічної пропозиції. Погашення облігацій відбудеться у січні-лютому 2030 року.

Емітентом укладено договір добровільного страхування відповідальності перед третіми особами, предметом якого є майнові інтереси, пов’язані з обов’язком відшкодувати заподіяну шкоду третім особам та/або майну третіх осіб. Страховим ризиком є виникнення відповідальності відповідно до чинного законодавства за нанесення шкоди майну третіх осіб внаслідок невиконання обов’язків по виплаті купонного доходу або погашення за облігаціями.

Станом на початок січня 2023 року у власності ТОВ «МХ КОНСАЛТИНГ» знаходиться інвестиційна нерухомість залишковою балансовою вартістю 28,1 млн грн. Враховуючи реалізацію вагомої частки інвестиційної нерухомості у 2021 році, диверсифікація таких активів є невисокою. Станом на 01.01.2023 р. боргові зобов’язання Емітента суттєво перевищують доходи від операційної діяльності, що свідчить про високе боргове навантаження. Чистий дохід ТОВ «МХ КОНСАЛТИНГ», що формується за рахунок здачі в оренду інвестиційної нерухомості, за підсумками 2022 року зріс до 16,1 млн грн. Враховуючи часткове зростання залучених фінансових ресурсів протягом аналізованого періоду, спостерігалось вагоме значення фінансових витрат, обсяг яких за підсумками 2022 року склав 8,4 млн грн. Діяльність ТОВ «МХ КОНСАЛТИНГ» за підсумками 2022 року була прибутковою – чистий фінансовий результат склав 10 тис. грн.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «МХ КОНСАЛТИНГ», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр., довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випуску облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua