Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAA

22.12.2022
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAA. Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку з негативним прогнозом, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

АТ «СК «ІНГО» здійснює свою діяльність на страховому ринку понад 28 років, надаючи послуги з 29 видів страхування (18 видів добровільного та 11 видів обов'язкового страхування). У лютому 2017 року згідно розпорядження Нацкомфінпослуг було зареєстровано небанківську фінансову групу «ІНГО» – до фінансової групи належать АТ «СК «ІНГО» та АТ «СК ІНГО Життя». Кінцевим бенефіціаром компанії виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович. Компанія демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції АТ «СК «ІНГО» серед понад 120 учасників страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками 6 місяців 2022 року страховик посів 4 місце за розміром власного капіталу, 5 місце – за обсягом залучених премій та сформованих страхових резервів, а також 6 місце – за обсягом активів та здійснених страхових виплат.

АТ «СК «ІНГО» має розгалужену регіональну інфраструктуру, що дозволяє здійснювати продаж страхових послуг та обслуговувати клієнтів у всіх областях України. Обсяг отриманих валових страхових премій АТ «СК «ІНГО» за підсумками 9 місяців 2022 року становив 1,2 млрд грн, що на 17% поступилось показнику аналогічного періоду минулого року та обумовлено погіршенням умов діяльності на фоні введення в країні воєнного стану через агресію рф. Страховий портфель компанії є досить збалансованим та сформований в основному за рахунок внесків по транспортному страхуванню (Автокаско, ОСЦПВ, Зелена карта) – близько 48% всіх премій; медичному страхуванню (27% портфеля) та страхуванню майна та вантажів (по 6% кожний).

Рейтингове агентство зазначає високу якість операцій по вихідному перестрахуванню: понад 90% платежів з перестрахування припадає на іноземні страхові компанії, переважна більшість з яких має високий кредитний рейтинг, присвоєний міжнародними рейтинговими агентствами. Показники ліквідності свідчать про високу здатність АТ «СК «ІНГО» оперативно і в повному обсязі розраховуватися за своїми зобов'язаннями, в тому числі за укладеними договорами страхування.

Початок повномасштабної війни рф проти України спричинив уповільнення динаміки страхових премій у І півріччі 2022 року. Утім вже за підсумками 9 місяців 2022 року зароблені страхові платежі становили 1,09 млрд грн (+10 млн грн порівняно з 9 місяцями минулого року), що формує близько 75% всіх доходів Страховика. Нарощення портфеля інвестицій у державні цінні папери сприяє вагомому обсягу доходів за облігаціями. Суттєвий обсяг доходів Компанія отримує також від розміщення строкових депозитів у банківських установах. Нарощення зароблених премій та отримання вагомих доходів від фінансової діяльності сприяло отриманню чистого прибутку, який за підсумками 9 місяців 2022 року становив 94,9 млн грн.

Підтвердження рівня кредитного рейтингу АТ «СК «ІНГО» обумовлено прийнятними показниками капіталізації та ефективності діяльності, збалансованістю страхового портфеля, сильними ринковими позиціями, високими показниками платоспроможності, а також наявністю розгалужених каналів продажів, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає істотний обсяг резервів заявлених, але не виплачених збитків (вагома частка яких припадає на частку перестраховиків), нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, тривалі військові дії на території України через агресію з боку рф, а також погіршення умов діяльності та невизначеність щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СК «ІНГО», в тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та 9 місяців 2022 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua