Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД»

21.12.2022
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» серії А на рівні uaВВВ, прогноз «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Збереження рейтингу в Контрольному списку з негативним прогнозом обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

Діяльність з оптової торгівлі лікарськими засобами та їхнього імпорту, яку здійснює СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками зумовлює провідні ринкові позиції Емітента – за підсумками 9 місяців 2022 року СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» посіло перше місце за обсягами поставок лікарських засобів у аптечні мережі. При цьому значний обсяг операцій з імпорту лікарських засобів та наявність валютних боргових зобов’язань зумовлюють чутливість Емітента до валютного ризику.

Чистий дохід СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» за підсумками 9 місяців 2022 року склав 31,9 млрд грн, що практично відповідає результату аналогічного періоду минулого року. Підсумком діяльності СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» за 9 місяців 2022 року став чистий прибуток у розмірі 1,4 млн грн, що у 2,2 рази більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Нерозподілений прибуток компанії відповідно зріс до 4,1 млрд грн на 30.09.2022 р. Питома вага власного капіталу у структурі джерел фінансування діяльності Емітента становила 36%. Рівень боргового навантаження на кінець вересня 2022 року оцінюється як невисокий.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», в тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та 9 місяців 2022 року, довідкова інформація про діяльність СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», інформація про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua