Друк

IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його облігацій

09.11.2022
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його відсоткових забезпечених облігацій серії А та серії С на рівні uaBBB. Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку з негативним прогнозом, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» є природним монополістом на території Кіровоградської області, що забезпечує стабільність збуту. Станом на початок жовтня 2022 року ТОВ «ДТЕК МЕРЕЖІ» володіло 24,5% акцій ПрАТ «Кіровоградобленерго». Власником контрольного пакету акцій залишалося VS Energy International N.V. (Нідерланди), якому належить 51,6%. Ще 21,3% акцій належить ТОВ «ВС ГРУП МЕНЕДЖМЕНТ».

Чистий дохід ПрАТ «Кіровоградобленерго» за підсумками січня-вересня 2022 року становив 1,5 млрд грн, що практично дорівнює показнику аналогічного періоду минулого року. Підсумком діяльності ПрАТ «Кіровоградобленерго» за 9 місяців 2022 року став чистий прибуток у розмірі 124,5 млн грн, що на 39% менше за результат січня-вересня 2021 року. Завдяки прибутковій діяльності Установи нерозподілений прибуток зріс до 1,2 млрд грн (+23% з початку поточного року), що сприяє стійкості власного капіталу. Відповідно питома вага власного капіталу у загальній структурі джерел фінансування діяльності (фінансова незалежність) зросла до 82%.

За підсумками січня-вересня 2022 року обсяг відсоткових боргових зобов’язань ПрАТ «Кіровоградобленерго» зменшився на 49% та станом на 30.09.2022 р. становив 40,7 млн грн. Чистий борг становив 28,5 млн грн, що на 27% менше, порівняно з початком поточного року. Рівень боргового навантаження оцінюється Рейтинговим агентством як низький. У свою чергу, ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» зберігає потребу в значних обсягах капіталовкладень для оновлення основних фондів, враховуючи необхідність їх постійної модернізації відповідно до законодавства України.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО», у тому числі: річна фінансова звітність за 2018-2021 рр. та 9 місяців 2022 року, довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua