Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості ПрАТ «УПСК» на рівні uaAAifr

08.11.2022
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно-страхова компанія» на рівні uaAAifr. Рейтинг збережено у Контрольному списку з негативним прогнозом, що обумовлено воєнним станом, який запроваджено у зв’язку з вторгненням російських військ в Україну, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПрАТ «УПСК» працює на ринку страхування з 1992 року. Мажоритарним акціонером і Головою наглядової ради виступає Михайлов Олександр Михайлович. Страховик є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та має 60 ліцензій на здійснення страхової діяльності (21 видів добровільного страхування, 39 видів – обов'язкового страхування). Незважаючи на високу конкуренцію на страховому ринку України, ПрАТ «УПСК» демонструє відносно стабільні позиції серед понад 120 учасників страхового ринку (non-life), входячи в ТОП 20 лідерів ринку за основними показниками: обсягом страхових резервів, активів, власного капіталу, залучених премій та здійснених виплат. Страховик має досить розвинену регіональну мережу, яка представлена в усіх областях України.

До позитивних факторів діяльності страховика слід віднести суттєвий запас активів, якими можуть бути представлені страхові резерви. Причому структура активів, якими представлені страхові резерви, оцінюється як добра. Додатково слід зазначити, що диверсифікація банківських вкладів у розрізі банківських установ (у тому числі державних) є доброю, вказаним банкам присвоєно кредитні рейтинги, які відповідають високому інвестиційному рівню за національною рейтинговою шкалою.

За підсумками І півріччя 2022 року ПрАТ «УПСК» залучило страхові платежі на загальну суму понад 234 млн грн, що майже на 40% поступається результату аналогічного періоду попереднього року та обумовлено погіршенням умов діяльності у зв’язку з тривалими військовими діями на території України через агресію з боку рф. Нарощення доходів від фінансової діяльності на фоні зменшення рівня страхових виплат та скорочення витрат на послуги страхових агентів сприяло покращенню показників ефективності діяльності ПрАТ «УПСК», та, як наслідок, отриманню додатного чистого фінансового результату. Так, за підсумками І півріччя 2022 року комбінований коефіцієнт збитковості перебував на прийнятному рівні – менше 80%, а чистий прибуток установи становив 35,6 млн грн (проти прибутку у сумі 287,9 тис грн за 2021 рік).

Підтвердження рівня рейтингу фінансової стійкості ПрАТ «УПСК» обумовлено входженням компанії в число найбільших учасників страхового ринку України, прийнятною диверсифікацією страхового портфеля, високою якістю та достатньою диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає чутливість фінансової системи України до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку рф, а також погіршенням умов діяльності та невизначеністю щодо перспектив розвитку економіки. Разом з цим, слід зазначити добру якість операцій з перестрахування ризиків, високу якість врегулювання страхових випадків, наявність широкої клієнтської бази, а також добре розвинені канали продажів, що сприяє утриманню вагомої частки на ринку страхування.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «УПСК», у тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та І півріччя 2022 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua