Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг цільових облігацій ТОВ «А.В.С.»

21.09.2022
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу цільових облігацій ТОВ «A.B.C.» Y, Z, A1, B1 на рівні uaBBB, прогноз «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Збереження рейтингу у Контрольному списку з негативним прогнозом обумовлено військовим станом, який запроваджено у зв’язку з початком війни Росії проти України, а також активними воєнними діями на території України, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ТОВ «A.B.C.» веде будівництво ЖК «Престиж Хол» у м. Києві, для фінансування якого було випущено цільові облігації. Емітент здійснює діяльність на ринку нерухомості м. Києва, показники розвитку якого вищі, ніж в інших регіонах України. ТОВ «A.B.C.» має досвід реалізації інвестиційно-будівельних проєктів та передачі приміщень за цільовими облігаціями, наразі здано в експлуатацію 6 секцій Житлово-офісного комплексу «Престиж Хол». Додатково необхідно відмітити масштабність проєкту Житлово-офісного комплексу «Престиж Хол», що передбачає зведення сучасного комплексу преміум-класу загальною проєктною площею 119,6 тис. кв. м, розрахованого на 663 квартири, а також приміщення комерційного призначення і підземний дворівневий паркінг.

І та ІІ черги будівництва (секції 3, 5 та 8) житлово-офісного комплексу «Престиж Хол» введено в експлуатацію у березні 2011 року та березні 2012 року відповідно. Секція 2 ІІІ черги введена в експлуатацію у червні 2013 року. У жовтні 2019 року було введено в експлуатацію секцію 1 ІІІ черги та секцію 4 IV черги. Наразі триває будівництво секцій 6,7, а також офісного центру.

На відміну від попереднього року, діяльність ТОВ «А.В.С.» за результатами І півріччя 2022 року була збитковою – чистий збиток склав 45,1 млн грн, проти 23,2 млн грн прибутку за аналогічний період минулого року. Внаслідок збиткової діяльності Емітента за І півріччя поточного року обсяг непокритого збитку збільшився, що зумовлює від’ємне значення власного капіталу та свідчить про виняткову залежність від позикового капіталу. Забудовник також отримує фінансову підтримку від свого основного учасника шляхом неодноразового збільшення статутного капіталу.

Для проведення аналітичного дослідження було використано матеріали, отримані від ТОВ «A.B.C.», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2021 рр. та І півріччя 2022 року, інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84t
press(at)ibi.com.ua