Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «КРИСТАЛБАНК» на рівні uaAA

31.08.2022
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу АТ «КРИСТАЛБАНК» на рівні uaAA прогноз «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Також Рейтинговим агентством було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів АТ «КРИСТАЛБАНК» на рівні 5 (відмінна надійність).

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КРИСТАЛБАНК» відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи, що затверджено НБУ. Акціонерами виступають три фізичні особи-резиденти України. Ринкова частка банку протягом останніх років залишається стабільною – за підсумками І півріччя 2022 року серед 69 банківських установ України АТ «КРИСТАЛБАНК» посіло 42 позицію за розміром активів та 45 за обсягом коштів населення; 41 – за розміром коштів юридичних осіб; 46 – за розміром балансового капіталу, а також 24 місце – за обсягом отриманого фінансового результату. Станом на початок липня 2022 року регіональна мережа АТ «КРИСТАЛБАНК» була представлена Головним офісом у м. Київ, а також 33 відділеннями у 12 областях України.

Враховуючи прибуткову діяльність установи у І півріччі 2022 року, загальний обсяг власного капіталу збільшився на 5,2 млн грн – до 385 млн грн. Банк має достатній запас відхилень за більшістю економічних нормативів. Зокрема фактичні значення коефіцієнту покриття ліквідністю LCR за всіма валютами та в іноземній валюті становило відповідно 1156% та 235%, що свідчить про високий рівень стійкості банку до короткострокових шоків ліквідності. Фактичне значення нового пруденційного нормативу – коефіцієнта чистого стабільного фінансування (NSFR) станом на 01.07.2022 р. становить 169%, що із значним запасом перевищує мінімально необхідне значення (90%) та свідчить про наявність достатнього рівня довгострокового фондування. Діяльність банку протягом останніх декілька років була прибутковою – прибуток АТ «КРИСТАЛБАНК» за І півріччя 2022 року склав 18,3 млн грн. Чистий операційний дохід демонструє відносно стабільну динаміку, а значення коефіцієнта ефективності діяльності банківської установи залишалось на прийнятному рівні – близько 148% за підсумками січня-червня 2022 року.

Підтвердження рейтингів АТ «КРИСТАЛБАНК» обумовлено достатніми показниками капіталізації та наявністю фінансової підтримки з боку акціонерів; невисоким рівнем проблемної заборгованості у структурі робочих активів; значним обсягом активів у вигляді безризикових інвестицій у державні цінні папери, а також достатніми показниками ефективності та прибутковою діяльністю установи. Разом з цим агентство зазначає збереження недостатньої збалансованості активів та пасивів за строками до погашення, концентрацію кредитного та депозитного портфелів за основними контрагентами, а також чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку РФ та погіршенням умов діяльності й невизначеністю щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «КРИСТАЛБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та І півріччя 2022 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua