Друк

IBI-Rating знизило кредитний рейтинг АТ «БТА БАНК» до рівня uaBBB–

17.08.2022
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про зниження кредитного рейтингу АТ «БТА БАНК» до рівня uaBBB–, прогноз «негативний». Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку. Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5» (відмінна надійність).

АТ «БТА БАНК» працює на ринку банківських послуг з 1992 року та належить до групи банків іноземних банківських груп відповідно до критеріїв розподілу банків на групи. Єдиним акціонером банківської установи є АТ «БТА Банк» (Казахстан), кінцевим бенефіціаром виступає громадянин Республіки Казахстан – Ракішев Кенес. За підсумками січня-травня 2022 року серед 69 банківських установ України АТ «БТА БАНК» посіло 66 позицію за розміром активів, 61 – за розміром коштів населення, 65 – за розміром балансового капіталу, а також 59 місце за обсягом отриманого фінансового результату.

Упродовж аналізованого періоду АТ «БТА БАНК» дотримувалось усіх економічних нормативів НБУ, окрім нормативу регулятивного капіталу Н1, та мало значний запас відхилень за більшістю з них. Регулятивний капітал станом на 01.07.2022 р. становив 191,2 млн грн при мінімально необхідних 200 млн грн, що зумовлено довготривалою збитковою діяльністю. У свою чергу, враховуючи суттєве скорочення кредитного портфеля у минулих роках та інвестування коштів у безризикові активи (державні цінні папери), значення нормативу адекватності регулятивного капіталу станом на 01.07.2022 р. сягало рівня понад 117,8% (при мінімально необхідних 10%). Значення нормативів ліквідності свідчать про високу здатність АТ «БТА БАНК» розраховуватись за власними зобов’язаннями. Враховуючи зменшення надходжень на фоні зростання адміністративних витрат, діяльність АТ «БТА БАНК» в аналізованому періоді залишалась збитковою. Збиток за січень-червень 2022 року становив 24,2 млн грн.

Зниження кредитного рейтингу обумовлено скороченням регулятивного капіталу нижче мінімально необхідного рівня, враховуючи тривалу збиткову діяльність; невизначеністю подальшого розвитку банківської установи, обмеженими джерелами операційного доходу та низькими показниками ефективності діяльності, що зумовлюють збиткову діяльність. У свою чергу, рейтинги банку підтримуються високими показниками ліквідності. Додатково на рівень рейтингів впливають тривалі військові дії на території України через агресію з боку РФ, а також погіршення умов діяльності та невизначеність щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «БТА БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та І півріччя 2022 р., інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua