Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaA

08.06.2022
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ «НАСК «ОРАНТА» на рівні uaA. Кредитний рейтинг збережено у Контрольному списку з негативним прогнозом, що обумовлено військовим станом, який запроваджено у зв’язку з початком війни Росії проти України, а також активними воєнними діями на території України, що створює суттєвий негативний вплив на економічний стан країни та її фінансову стабільність.

ПАТ «НАСК «ОРАНТА» є правонаступницею Укрдержстраху, заснованого 25 листопада 1921 року. У 1993 році Укрдержстрах було перетворено на Відкрите акціонерне товариство Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», засновником якого, з боку Держави, виступив Фонд державного майна України. У 2007 році Фонд державного майна України продав інвесторам останній пакет акцій, що перебував у державній власності. Наразі бенефіціарним власником страхової компанії виступає Олександр Ярославський, власник групи DCH. На думку Рейтингового агентства приєднання страхової компанії до однієї з найбільших українських бізнес-груп створює надійну основу та додаткові можливості для подальшого розвитку ПАТ «НАСК «ОРАНТА».

Свою діяльність страховик здійснює на підставі 32 ліцензій – 14 обов’язкових і 18 добровільних видів страхування. За підсумками 9 місяців 2021 року ПАТ «НАСК «ОРАНТА» займало такі позиції серед понад 150 учасників ринку страхування (non-life): власний капітал – 14 місце; обсяг активів – 10 місце; обсяг залучених премій – 12 місце, а також 10 позиція – за обсягом здійснених страхових платежів та сформованих страхових резервів. Крім того, ПАТ «НАСК «ОРАНТА» стабільно посідає лідируючі позиції за обсягом страхових премій з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

За підсумками 2021 року компанія отримала понад 17 млн грн чистого прибутку, чому зокрема сприяли нарощення зароблених страхових премій, а також вагомі надходження від фінансової діяльності, в тому числі від розміщення банківських депозитів. В свою чергу, скорочення фінансових доходів у І кварталі 2022 року на фоні додаткових відрахувань у технічні резерви призвело до отримання від’ємного фінансового результату в сумі 2,2 млн грн.

Підтвердження довгострокового кредитного рейтингу обумовлено збереженням високих показників платоспроможності, міцними ринковими позиціями, наявністю добре розвинених каналів продажу, що сприяє позитивній динаміці надходжень страхових платежів. Додатково слід зазначити прийнятну диверсифікацію та якість активів, якими представлені страхові резерви, а також покращення показників ефективності діяльності у минулому році, що сприяло скороченню непокритого збитку. В свою чергу, IBI-Rating зазначає суттєвий обсяг збитків минулих років, що зменшує рівень капіталізації; значні операційні витрати та високу концентрацію страхового портфеля за видами страхування, а також чутливість фінансової системи України до операційних та інших ризиків, що зумовлено тривалими військовими діями на території України через агресію з боку РФ, а також погіршенням умов діяльності та невизначеністю щодо перспектив розвитку економіки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «НАСК «ОРАНТА», в тому числі: фінансова звітність за 2019-2021 рр. та 3 місяці 2022 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua