Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг дисконтних облігацій ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» на рівні uaBBB–

22.12.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу дисконтних облігацій ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» на рівні uaBBB–, прогноз рейтингу «у розвитку».

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» було засновано 26.07.2007 року. Статутний капітал сформований внесками 4 учасників: однієї юридичної особи, а також внесками трьох фізичних осіб. Кінцевим бенефіціарним власником (контролером) Емітента виступає Семененко Микола Олександрович.

З 2011 року ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» активно працює на ринку фінансування споживчих потреб населення. Основним видом діяльності є: надання коштів у позику, в тому числі на умовах фінансового кредиту; надання послуг з факторингу, фінансового лізингу; надання гарантій та поручительств тощо. Компанією впроваджено спільні проєкти по кредитуванню населення з декількома великими роздрібними мережами магазинів електроніки та побутової техніки. Діяльність компанії зберігається прибутковою. Так за підсумками ІІІ кварталів 2021 року ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» отримало чистий прибуток в сумі 465 тис. грн. На поточний та наступні роки компанією заплановано збільшити кількісні показники здійснення основних видів діяльності, збільшити дохід та забезпечити беззбиткову діяльність. Зокрема протягом наступних двох років планується збільшення у декілька разів обсягу надання позик та здійснення факторингових операцій, що сприятиме покращенню обсягу та структури доходів.

Рішення про розміщення іменних дисконтних звичайних (незабезпечених) облігацій серії А було прийнято Загальними зборами Учасників ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ» (згідно протоколу №77 від 23.09.2019 р.). Мета залучення коштів – надання коштів у позику, факторинг, а також купівля державних цінних паперів (ОВДП).

Підтверджений рівень кредитного рейтингу облігацій обумовлено прийнятною якістю портфеля наданих позик, достатніми показниками ефективності, прибутковою поточною діяльністю, а також наявністю значних грошових надходжень від основної діяльності та прогнозованим збільшенням грошового потоку, що має забезпечити достатній рівень ресурсів для виконання зобов’язань за облігаційним випуском. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає підвищену чутливість до кредитного ризику з огляду на діяльність у високо ризикованому сегменті споживчого кредитування та збереження високої чутливості учасників фінансового сектору до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також обмеженими фінансовими можливостями населення і підприємств реального сектору.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «СУЧАСНИЙ ФАКТОРИНГ», в тому числі: фінансова звітність за 2019-2020 рр. та 9 місяців 2021 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua