Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг відсоткових облігацій ТОВ «НОВА ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ» на рівні uaBBB–

21.12.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «НОВА ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ» на рівні uaBBB–, прогноз рейтингу «у розвитку».

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НОВА ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ» є фінансовою компанією та здійснює свою діяльність з 2002 року. Статутний капітал сформований внесками 14 учасників – юридичних осіб (резиденти України). Станом на початок жовтня 2021 року частка жодного з учасників не перевищувала 10% капіталу. Основними клієнтами ТОВ «НФК» є юридичні особи-резиденти України, у яких існує потреба у поточному фінансуванні та поповненні обігових коштів.

Діяльність Емітента за підсумками 2020 року була прибутковою – фінансовий результат за минулий рік становив 394 тис грн. В свою чергу, у зв’язку із суттєвим від’ємним результатом відступлення прав вимоги по договорах факторингу, збиток компанії за підсумками 9 місяців 2021 року перевищив 25 млн грн, що відобразилось на скороченні власного капіталу ТОВ «НФК». На поточний та наступні роки заплановано збільшення кількісних показників основних видів діяльності, збільшення доходів та забезпечення беззбиткової діяльності, збільшення інвестицій у цінні папери та нарощення у декілька разів обсягів надання позик, а також здійснення факторингових операцій.

Рішення про приватне розміщення облігацій ТОВ «НФК» серії А було прийнято Загальними зборами Учасників ТОВ «НФК» (згідно протоколу б/н від 26.10.2017 р.). Мета використання фінансових ресурсів, залучених від продажу облігацій – надання коштів у позику та інвестування в ліквідні цінні папери підприємств електроенергетичної галузі, металургійної галузі, готельного господарства, а також підприємств, що надають фінансові послуги. Учасниками приватного розміщення облігацій виступає 41 юридична особа (резиденти України).

Підтверджений рівень рейтингу облігацій обумовлено достатнім рівнем покриття заборгованості за розміщеними облігаціями власним капіталом, а також очікуваним збільшенням масштабів бізнесу, що сприятиме позитивній динаміці фінансових результатів. Також Рейтингове агентство зазначає, що діяльність емітента, як фінансової компанії, характеризується підвищеною вразливістю до впливу кризових явищ, зокрема при наявній нестабільній політичній та економічній ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «НФК», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та 9 місяців 2021 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua