Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA+ зі зміною прогнозу на «позитивний»

07.12.2021
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» на рівні uaAA+ зі зміною прогнозу на «позитивний». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5+» (відмінна надійність).

АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» зареєстровано Національним банком України в жовтні 2006 року та відноситься до групи банків іноземних банківських груп. Акціонером банку є іноземна компанія АТ «АЛТИНБАШ ХОЛДІНГ АНОНІМ ШІРКЕТІ» (Туреччина). Банк керується політикою постійного реінвестування прибутків у статутний капітал, що сприяє поступовому нарощенню ринкової частки та високій фінансовій стабільності банківської установи. Станом на кінець ІІІ кварталу 2021 року регулятивний капітал склав 393,2 млн грн, який повністю був сформований капіталом І рівня. АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» дотримується вимог чинного законодавства щодо обсягу статутного та регулятивного капіталу та має достатній запас відхилень за нормативами капіталу для подальшого розвитку.

Фактичні значення економічних нормативів з суттєвим запасом перевищують мінімальні допустимі, встановлені НБУ. За даними звітності станом на початок жовтня 2021 року понад 420 млн грн було інвестовано в ОВДП. Банк має збалансовані активи та зобов’язання в короткостроковому періоді, а також профіцит ліквідності в середньостроковому періоді. Банк активно розвиває співпрацю з вітчизняними та міжнародними фінансовими організаціями, що дозволяє розширювати кредитні можливості банківської установи в частині кредитування підприємств реального сектору та сприяє диверсифікації та нарощенню доходів. Показники ефективності діяльності АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» зберігаються на достатньому рівні. Зокрема, коефіцієнт ефективності діяльності протягом аналізованого періоду перебував на рівні майже 140%, а чистий прибуток за підсумками 9 місяців 2021 року склав 12,9 млн грн.

Підтвердження рейтингів АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК» та зміна прогнозу кредитного рейтингу на «позитивний» обумовлено збереженням високих показників ліквідності та капіталізації фінансової установи, збалансованістю активів та зобов’язань за строками до погашення, доброю якістю активів, поступовим скороченням концентрації клієнтського кредитного портфеля та ресурсної бази у розрізі ключових контрагентів, а також входженням банку до складу турецької фінансово-промислової групи Altinbas, яка спеціалізується на дорогоцінних металах, енергетиці, логістиці, фінансах, нерухомості та освіті. Банк демонструє прибуткову діяльність та прийнятні показники ефективності діяльності. У той же час на рейтинги банківської установи впливає чутливість банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також сповільненням ділової активності внаслідок епідеміологічної ситуації в країні та введення економічних й адміністративних обмежень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «КРЕДИТВЕСТ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та 9 місяців 2021 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua