Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «СБЕРБАНК» на рівні uaAA+

23.11.2021
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «СБЕРБАНК» на рівні uaAA+ з прогнозом «у розвитку». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5+» (відмінна надійність).

Завдяки прибутковій діяльності Банку в аналізованому періоді та нарощенню інвестицій у безризикові активи, фактичне значення нормативу достатності регулятивного капіталу станом на 01.10.2021 р. становило понад 160%, що значно перевищує мінімально необхідне значення. Фактичні значення економічних нормативів ліквідності (в тому числі коефіцієнту покриття ліквідністю LCR, який впроваджено регулятором з початку 2019 року) також з суттєвим запасом перевищують мінімально допустимі, встановлені НБУ. Рівень покриття поточних зобов’язань високоліквідними активами (швидка ліквідність) перебував на рівні понад 630% станом на кінець ІІІ кварталу 2021 року, що свідчить про дуже високу здатність установи розраховуватись за власними зобов'язаннями. Фактичне значення нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) значно знизилось та складало 13,8%, що обумовлено погашенням кредитів Укрзалізниці, які протягом тривалого періоду було реструктуризовано.

Основна частина доходних активів Банку сконцентрована в сегменті корпоративного бізнесу, тому зазначений напрямок формує основу чистого операційного доходу; роздрібний напрямок є переважно ресурсним. Відношення адміністративних витрат до загальних доходів залишається суттєвим, в свою чергу, нарощення власного капіталу сприяє економії на процентних витратах та відповідно дозволяє підтримувати показники ефективності діяльності на високому рівні. Так, за підсумками ІІІ кварталів 2021 року рівень покриття адміністративних витрат отриманим чистим операційним доходом (коефіцієнт ефективності діяльності) становив близько 160%. Діяльність АТ «СБЕРБАНК» за 9 місяців 2021 року була прибутковою – чистий прибуток склав 3,4 млрд грн, що зокрема обумовлено оптимізацією адміністративних витрат, а також розформуванням значної частки резервів під активні операції.

Підтвердження рейтингів АТ «СБЕРБАНК» обумовлено високими показниками капіталізації, ліквідності та ефективності діяльності, міцними ринковими позиціями, а також диверсифікацією напрямів інвестування коштів та джерел залучення ресурсів. Окрім того, при оновленні рейтингів було враховано значний обсяг фінансування від пов’язаних структур. У той же час, зберігається концентрація клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, що підвищує уразливість до кредитного ризику. Додатково на рейтинги банку впливає невизначеність стратегії розвитку (враховуючи введені санкції НБУ), а також чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, враховуючи епідеміологічну ситуацію в країні та введення економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СБЕРБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та 9 місяців 2021 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua