Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAA

18.11.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAA, прогноз рейтингу «у розвитку».

АТ «СК «ІНГО» здійснює свою діяльність на страховому ринку понад 27 років, надаючи послуги з 28 видів страхування (18 видів добровільного та 10 видів обов'язкового страхування). У лютому 2017 року згідно розпорядження Нацкомфінпослуг було зареєстровано небанківську фінансову групу «ІНГО» - до фінансової групи належать АТ «СК «ІНГО» та АТ «СК ІНГО Життя». Кінцевим бенефіціаром компанії виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович. Компанія демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції АТ «СК «ІНГО» серед понад 180 учасників страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками І півріччя 2021 року страховик посів 5 місце за розміром власного капіталу та здійснених страхових виплат, 6 місце за обсягом активів, залучених премій та обсягом сформованих резервів.

АТ «СК «ІНГО» має розгалужену регіональну інфраструктуру, що дозволяє здійснювати продаж страхових послуг та обслуговувати клієнтів у всіх областях України. Обсяг отриманих валових страхових премій протягом 9 місяців 2021 року перевищив 1,4 млрд грн, що майже на 22% перевищило показник аналогічного періоду минулого року та обумовлено нарощенням надходжень майже за всіма видами страхування. Найвагоміший приріст надходжень спостерігався за такими видами страхування, як медичне страхування, страхування автотранспорту, страхування від нещасних випадків, а також іншого майна та вантажів. Страховий портфель компанії є досить збалансованим та сформований в основному за рахунок внесків по транспортному страхуванню (Автокаско, ОСЦПВ, Зелена карта) – близько 40% всіх премій; медичному страхуванню (30%) та страхуванню майна (9% надходжень).

Рейтингове агентство зазначає високу якість операцій по вихідному перестрахуванню: понад 75% платежів з перестрахування припадає на іноземні страхові компанії, переважна більшість з яких має високий кредитний рейтинг, присвоєний міжнародними рейтинговими агентствами. Показники ліквідності свідчать про високу здатність АТ «СК «ІНГО» оперативно і в повному обсязі розраховуватися за своїми зобов'язаннями, в тому числі за укладеними договорами страхування. Зароблені страхові платежі демонструють позитивну динаміку с тенденцією до зростання щокварталу та за підсумками 9 місяців 2021 року формують близько 78% всіх доходів страховика. Нарощення зароблених премій та отримання вагомих доходів від фінансової діяльності сприяло отриманню чистого прибутку, який за підсумками січня-вересня 2021 року становив 79,5 млн грн.

Підтвердження рівня кредитного рейтингу АТ «СК «ІНГО» обумовлено прийнятними показниками капіталізації та ефективності діяльності, збалансованістю страхового портфеля, сильними ринковими позиціями, високими показниками платоспроможності, а також наявністю розгалужених каналів продажів, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає високе значення комбінованого показника збитковості, нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість фінансової системи України до операційних та інших ризиків, що зумовлено епідеміологічною ситуацією в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СК «ІНГО», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та 9 місяців 2021 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua