Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг облігацій ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» на рівні uaA

04.10.2021
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу відсоткових облігацій ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» серій A-E на рівні uaA, з прогнозом «у розвитку».

ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» входить до числа найбільших вітчизняних виробників фармацевтичної продукції та виготовляє більше 400 препаратів в таких формах як: таблетки, ампули, карпули, капсули, гелі, мазі, креми, аерозолі, спреї, сиропи, розчини, порошки тощо. Експорт продукції здійснюється у понад 20 країн світу. Виробництво та реалізація лікарських засобів залежить від державного регулювання, насамперед, ліцензування діяльності.

Рішення про відкрите розміщення відсоткових облігацій серій А-E (на загальну суму 300 млн грн) було прийнято Загальними зборами учасників Емітента 22.06.2015 р. Цілями залучення коштів від розміщення облігацій є: придбання прав користування об'єктами інтелектуальної власності, пов’язаних з організацією виробництва лікарських засобів; придбання сировини для фармацевтичного виробництва; фінансування витрат, спрямованих на будівництво та облаштування нового цеху і модернізацію існуючих виробничих приміщень та обладнання.

Чистий дохід ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» за підсумками І півріччя 2021 року склав 1,2 млрд грн, що на 23,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Чистий прибуток компанії за січень-червень поточного року становив 20,5 млн грн, проти 24,6 млн грн збитку за аналогічний період минулого року. Враховуючи нарощення грошових коштів на рахунках Установи, спостерігалось часткове зниження обсягу чистого боргу ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я». Також слід зазначити, що більшість зобов’язань є довгостроковими, що частково знижує ризики ліквідності. Додатково чутливість Емітента до валютного ризику пом’якшується наявністю експортної виручки.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та І півріччя 2021 року, довідкова інформація про діяльність ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», інформація про випуск облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua