Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості ПрАТ «УПСК» на рівні uaAAifr

22.09.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості Приватного акціонерного товариства «Українська пожежно-страхова компанія» на рівні uaAAifr, прогноз рейтингу «у розвитку».

ПрАТ «УПСК» працює на ринку страхування з 1992 року. Мажоритарним акціонером і Головою наглядової ради виступає Михайлов Олександр Михайлович. Страховик є членом Моторного (транспортного) страхового бюро України та має 60 ліцензій на здійснення страхової діяльності (21 видів добровільного страхування, 39 видів - обов'язкового страхування). Незважаючи на високу конкуренцію на страховому ринку України, ПрАТ «УПСК» демонструє відносно стабільні позиції серед понад 180 учасників страхового ринку (non-life), входячи в ТОП 20 лідерів ринку за основними показниками: обсягом страхових резервів, активів, власного капіталу, залучених премій та здійснених виплат. Крім того, тривалий період ПрАТ «УПСК» посідає третю позицію за обсягом страхових премій з обов'язкового страхування цивільно–правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Страховик має досить розвинену регіональну мережу, яка представлена в усіх областях України.

До позитивних факторів діяльності страховика слід віднести суттєвий запас активів, якими можуть бути представлені страхові резерви. Причому структура активів, якими представлені страхові резерви, оцінюється як добра. Додатково слід зазначити, що диверсифікація банківських вкладів в розрізі банківських установ (в тому числі державних) є доброю, вказаним банкам присвоєно кредитні рейтинги, які відповідають високому інвестиційному рівню за національною рейтинговою шкалою. Стабільний приріст зароблених страхових платежів, а також нарощення доходів від фінансової діяльності на фоні меншого ніж у попередньому році обсягу відрахувань у резерви, сприяло покращенню показників ефективності діяльності ПрАТ «УПСК», та, як наслідок, отриманню додатного чистого фінансового результату. Так, за підсумками І півріччя 2021 року комбінований коефіцієнт збитковості перебував на прийнятному рівні – 90%, а чистий прибуток установи склав 2,1 млн грн (проти прибутку у сумі 195,8 тис грн за минулий рік).

Підтвердження рівня рейтингу фінансової стійкості ПрАТ «УПСК» обумовлено входженням компанії в число найбільших учасників страхового ринку України, стабільною динамікою обсягу зароблених страхових премій, прийнятною диверсифікацією страхового портфеля, високою якістю та достатньою диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає чутливість фінансової системи України до операційних та інших ризиків, що зумовлено епідеміологічною ситуацією в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення. Разом з цим, слід зазначити добру якість операцій з перестрахування ризиків, високу якість врегулювання страхових випадків, наявність широкої клієнтської бази, а також добре розвинені канали продажів, що сприяє стабільній динаміці надходжень страхових платежів.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «УПСК», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та І півріччя 2021 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua