Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» на рівні uaAA

14.09.2021
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» на рівні uaAA з прогнозом «у розвитку». Рейтинг надійності банківських вкладів підтверджено на рівні «5» (відмінна надійність).

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» зареєстровано Національним банком України 20 червня 1997 року. Основним акціонером банку виступає фізична особа-нерезидент Гінер Євгеній Леннорович. За підсумками І півріччя 2021 року банк посів 44 місце за обсягом активів серед 73 банківських установ України; 46 – за розміром балансового капіталу; 56 позицію – за розміром коштів, що залучено від населення; 30 – за обсягом коштів корпоративних клієнтів та 55 – за розміром отриманого прибутку. Регіональна мережа представлена Головним офісом у м. Київ та 32 діючими відділеннями в 13 областях України. Найбільша кількість відділень розташована у Київській (10) та Одеській (4) областях.

Нормативи ліквідності в аналізованому періоді виконувались із значним запасом. Завдяки суттєвому обсягу інвестицій у державні цінні папери, частка високоліквідних активів зберігається на рівні 80% активів. Причому рівень покриття коштів на вимогу високоліквідними активами станом на 01.07.2021 р. перевищувало 115%, що свідчить про високу спроможність банку розраховуватись за поточними зобов’язаннями. Слід зазначити, що крім отримання процентного доходу державні цінні папери використовуються як фінансовий інструмент для підтримки ліквідності при залученні коштів від регулятора.

Діяльність банку протягом останніх декількох років зберігається прибутковою – чистий прибуток АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» за підсумками І півріччя 2021 року становив 4,9 млн грн проти 10,4 млн грн за аналогічний період минулого року. Враховуючи збільшення адміністративних, процентних та комісійних витрат, значення коефіцієнта ефективності діяльності банківської установи дещо знизилось, втім зберігається на прийнятному рівні – понад 125% за підсумками І півріччя 2021 року.

Підтвердження рейтингів АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК» обумовлено фінансовою підтримкою з боку власників, в тому числі за рахунок реінвестиції прибутків минулих років; високими показниками капіталізації та ліквідності. Додатково Рейтингове агентство зазначає прибуткову діяльність протягом останніх декількох років, високі показники ефективності діяльності, а також прийнятну якість робочих активів. У свою чергу, Рейтингове агентство зазначає збереження концентрації активних та пасивних операцій у розрізі основних контрагентів банку, а також чутливість банківської системи України до операційного та кредитного ризиків, що зумовлено епідеміологічною ситуацією в країні, а також введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК», в тому числі: фінансова звітність за період 2018-2020 рр. та І півріччя 2021 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент

За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua