Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» на рівні uaA

06.09.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокового кредитного рейтингу ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» на рівні uaA, прогноз рейтингу «у розвитку».

ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» здійснює страхову діяльність з 1999 року. Акціонерами компанії виступають 4 фізичні особи – резиденти України. Свою діяльність страховик здійснює на підставі 17 ліцензій (5 обов'язкових і 12 добровільних видів страхування).

Послуги страхування надаються через головний офіс у м. Київ та агентську мережу, яка налічує понад 90 агентів у 8 областях України. За підсумками І півріччя 2021 року ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» залучило страхових платежів на загальну суму 34,2 млн грн, що на 8% перевищило показник аналогічного періоду минулого року. Пріоритетним для Страховика видом страхування залишається медичне страхування, частка якого в страховому портфелі становить близько 97%. В свою чергу, протягом січня-червня 2021 року компанія здійснила страхові виплати на загальну суму 9,7 млн грн, що на 17% менше за обсяг відшкодованих збитків за аналогічний період минулого року та обумовлено зменшенням рівня збитковості медичного страхування.

Враховуючи позитивну динаміку зароблених премій у І півріччі 2021 року, основна діяльність Страховика була прибутковою – результат від основної діяльності за вказаний період склав 6,8 млн грн. В свою чергу, чистий прибуток ПрАТ «СК «РАРИТЕТ» за підсумками січня-червня 2021 року становив 5,5 млн грн (проти прибутку 2020 року в сумі 365,5 тис грн).

Підтвердження рейтингу обумовлено достатніми показниками ефективності діяльності, високими показниками капіталізації та платоспроможності (станом на 01.07.2021 р. фактичний запас платоспроможності перевищував нормативний у 5 разів), а також прийнятною диверсифікацією активів, якими представлені страхові резерви. Разом з цим, рейтинг обмежується: концентрацією страхового портфеля в розрізі видів страхування, а також чутливістю фінансової системи України до операційних та інших ризиків, що зумовлено епідеміологічною ситуацією в країні та введенням економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПрАТ «СК «РАРИТЕТ», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та І півріччя 2021 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua