Друк

IBI-Rating підтвердило рейтинг фінансової стійкості АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAAifr

11.06.2021
Рейтингове агентство IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості страхової компанії АТ «СК «ІНГО» на рівні uaAAifr з прогнозом рейтингу «у розвитку».

АТ «СК «ІНГО» здійснює свою діяльність на страховому ринку понад 26 років, надаючи послуги з 28 видів страхування (18 видів добровільного та 10 видів обов'язкового страхування). У лютому 2017 року згідно розпорядження Нацкомфінпослуг було зареєстровано небанківську фінансову групу «ІНГО» - до фінансової групи належать АТ «СК «ІНГО» та АТ «СК ІНГО Життя». Кінцевим бенефіціаром компанії виступає громадянин України – Ярославський Олександр Владиленович. Компанія демонструє високий темп розвитку, про що свідчать позиції АТ «СК «ІНГО» серед понад 180 учасників страхового ринку України («non-life»). Так, за підсумками 2020 року страховик посів 5 місце за розміром власного капіталу, 6 місце за обсягом активів, залучених премій, здійснених страхових виплат та обсягом сформованих резервів.

АТ «СК «ІНГО» має розгалужену регіональну інфраструктуру, що дозволяє здійснювати продаж страхових послуг та обслуговувати клієнтів у всіх областях України. Обсяг отриманих валових страхових премій АТ «СК «ІНГО» протягом минулого року становив понад 1,6 млрд грн, що майже на 8% перевищило показник 2019 року. Премії І кварталу 2021 року склали майже 500 млн грн (проти 410 млн грн за аналогічний період минулого року). Вагомий приріст надходжень спостерігався за такими видами страхування, як медичне страхування, страхування від нещасних випадків, страхування автотранспорту, а також іншого майна, фінансових ризиків тощо. Страховий портфель компанії є досить збалансованим та сформований в основному за рахунок внесків по транспортному страхуванню (Автокаско, ОСЦПВ, Зелена карта) – близько 36% всіх премій; медичному страхуванню (37%) та страхуванню майна (10% надходжень). ю

Рейтингове агентство зазначає високу якість операцій по вихідному перестрахуванню: понад 75% платежів з перестрахування припадає на іноземні страхові компанії, переважна більшість з яких має високий кредитний рейтинг, присвоєний міжнародними рейтинговими агентствами. Показники ліквідності свідчать про високу здатність АТ «СК «ІНГО» оперативно і в повному обсязі розраховуватися за своїми зобов'язаннями, в тому числі за укладеними договорами страхування. Зароблені страхові платежі демонструють позитивну динаміку с тенденцією до зростання щокварталу та за підсумками 3 місяців 2021 року формують близько 75% всіх доходів страховика. Нарощення зароблених премій та отримання вагомих доходів від фінансової діяльності сприяло отриманню чистого прибутку за підсумками минулого року та І кварталу 2021 року – чистий прибуток за вказані періоди відповідно становив 92 млн грн та 16,8 млн грн.

Підтвердження рівня рейтингу фінансової стійкості АТ «СК «ІНГО» обумовлено входженням компанії в число найбільших учасників страхового ринку України, збалансованістю страхового портфеля та стабільною динамікою обсягу зароблених страхових премій. Також слід зазначити прийнятні показники капіталізації та ефективності діяльності, а також високу якість і достатню диверсифікацію активів, якими представлені страхові резерви. В свою чергу, Рейтингове агентство зазначає істотний обсяг резервів заявлених, але не виплачених збитків (переважна сума яких припадає на частку перестраховиків), нестабільність операційного середовища, мінливість регуляторного поля, а також чутливість дохідної бази компанії до зміни ситуації в реальному секторі. Прогноз «у розвитку» обумовлений невизначеністю щодо впливу на фінансовий стан страхової компанії очікуваного сповільнення ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні та введення економічних та адміністративних обмежень до економічних суб’єктів та населення.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СК «ІНГО», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та І квартал 2021 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua