Друк

IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг АТ «СБЕРБАНК» на рівні uaAA+

02.06.2021
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу АТ «СБЕРБАНК» на рівні uaAA+ з прогнозом «у розвитку». Також було підтверджено рейтинг надійності банківських вкладів на рівні «5+» (відмінна надійність).

Завдяки отриманню прибутку за підсумками 2020 року та І кварталу 2021 року капіталізація банку підтримується на високому рівні – станом на 01.04.2021 р. фактичне значення нормативу достатності регулятивного капіталу відповідало вимогам регулятора та майже у 8 разів перевищувало мінімально необхідне значення. Фактичні значення економічних нормативів ліквідності (в тому числі коефіцієнту покриття ліквідністю LCR, який впроваджено регулятором з початку 2019 року) також з суттєвим запасом перевищують мінімально допустимі, встановлені НБУ. Рівень покриття поточних зобов’язань високоліквідними активами (швидка ліквідність) перебував на рівні понад 430% станом на кінець І кварталу 2021 року, що свідчить про дуже високу здатність установи розраховуватись за власними зобов'язаннями. Завдяки поступовому зменшенню фінансування Укрзалізниці та нарощенню регулятивного капіталу АТ «СБЕРБАНК», відбувається поступове зменшення нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7), який станом на 01.05.2021 р. становив 46,7%. Наразі вказаний норматив виконується у рамках затвердженого НБУ плану-графіку, який був укладений відповідно до постанови НБУ №73 від 04.06.2020 року (строк дії постанови подовжено до кінця 2021 року).

Основна частина доходних активів АТ «СБЕРБАНК» сконцентрована в сегменті корпоративного бізнесу, тому зазначений напрямок формує основу чистого операційного доходу; роздрібний напрямок є переважно ресурсним. Відношення адміністративних витрат до загальних доходів залишається суттєвим, в свою чергу, нарощення власного капіталу сприяє економії на процентних витратах та відповідно дозволяє підтримувати показники ефективності діяльності на високому рівні. Так, за підсумками І кварталу 2021 року рівень покриття адміністративних витрат отриманим чистим операційним доходом (коефіцієнт ефективності діяльності) становив понад 177%. Діяльність банківської установи за 2020 рік та І квартал 2021 року була прибутковою – чистий прибуток склав майже 933 млн грн та 455 млн грн відповідно, що зокрема обумовлено оптимізацією адміністративних витрат, а також розформуванням частки резервів під активні операції.

Підтвердження рейтингів АТ «СБЕРБАНК» обумовлено високими показниками капіталізації, ліквідності та ефективності діяльності, міцними ринковими позиціями, а також диверсифікацією напрямів інвестування коштів та джерел залучення ресурсів. Окрім того, при оновленні рейтингів було враховано значний обсяг фінансування від пов’язаних структур. У той же час, зберігається концентрація клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, що підвищує уразливість до кредитного ризику. Також на рейтинги банку впливає невизначеність стратегії розвитку (враховуючи введені санкції НБУ), збереження високої чутливості банківської системи до операційних ризиків, що зумовлено волатильністю законодавчого поля, складною ситуацією в економіці, а також сповільненням ділової активності внаслідок погіршення епідеміологічної ситуації в країні та введенням економічних та адміністративних обмежень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «СБЕРБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2018-2020 рр. та 3 місяці 2021 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Фінансовий департамент
За додатковою інформацією звертайтесь:
Пресслужба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua